Reklama lokalna
reklama

Świadectwa i dyplomy dla młodych rzemieślników z gostyńskiego. „Czeladnik” to brzmi dumnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Świadectwa i dyplomy dla młodych rzemieślników z gostyńskiego.  „Czeladnik” to brzmi dumnie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
84
zdjęć

foto Agata Fajczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościŚwiadectwa czeladnicze odebrali młodzi rzemieślnicy, którzy uczyli się swych zawodów u mistrzów szkolących - pracodawców, zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu. Absolwenci "zawodówki", którzy priorytetowo potraktowali egzaminy czeladnicze i uzyskali bardzo dobry wynik, wyróżnieni zostali pamiątkowymi dyplomami i statuetkami.
reklama

Gala wręczania dyplomów czeladniczych i nagród, organizowana cyklicznie przez gostyński Cech Rzemiosł Różnych, odbyła się w piątek 27 września 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu.

- Uczniowie, którzy egzamin czeladniczy potraktowali priorytetowo, udowodnili swoją ciężką pracą - w szkole, w zakładzie pracy, że mogą uzyskać najlepsze wyniki z możliwych - oceną bardzo dobrą. Stało się już tradycją organizowane tej uroczystości w Zespole Szkół Zawodowych - mówił Benon Zboralski, starszy Cechu w Gostyniu.

Podczas uroczystego spotkania po raz pierwszy wręczono także świadectwa czeladnicze wszystkim absolwentom nauki zawodowej, realizującym przygotowanie czeladnicze u pracodawców-rzemieślników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu. Dotychczas odbywało się to inaczej - świadectwa wysyłane były listownie, a w 2023 r. zostały wręczone u pełnomocnika Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Lesznie.

reklama

Wychodząc naprzeciw naszym absolwentom, postanowiliśmy połączyć te dwa uroczyste wydarzenia w jedną galę - uzupełnił Benon Zboralski.

W sumie wyróżnienia i statuetki za bardzo dobrze zdany egzamin czeladniczy (w sesji z 2023 r. oraz z 2024 r.) otrzymało 5 młodych rzemieślników z powiatu gostyńskiego.

W tej grupie znalazło się dwóch uczniów mieszkających w gminie Gostyń: 

  • Kacper Kotecki - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, który uczył się zawodu u mistrza Ireneusza Lewandowskiego,
  • Fryderyk Płaczek, który kształcąc się na montera sieci i instalacji sanitarnych, praktyki nabywał pod okiem mistrza Dawida Nawrockiego.
Laureatom gratulacje przekazał i statuetkę wręczył Grzegorz Skorupski, zastępca burmistrza Gostynia. 

reklama

Wśród rzemieślników, którzy egzamin czeladniczy zdali na piątkę znaleźli się także dwaj uczniowie z gminy Piaski:

  • Nikodem Kowalski, który jako monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie praktyki zdobywał u mistrza Pawła Matuszaka 
  • Michał Stawikowski, którego do zawodu stolarza przygotowywał mistrz Grzegorz Robaczyński.
Najlepszym na egzaminie gratulacje przekazał i statuetkę wręczył Dariusz Naskręt, wójt gminy Piaski. 

Wyróżniony za złożenie egzaminu czeladniczego z najlepszą oceną został również młody rzemieślnik z gminy Poniec - Kacper Chomik.  Do zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych, przygotowywał go mistrz szkolący Artur Brodziak. Pamiątkowy dyplom oraz statuetkę wręczył mu Piotr Kogut, jako kierownik GZWiK w Poniecu, z siedzibą w Drzewcach.

reklama

Listy gratulacyjne trafiły także w ręce rodziców wyróżnionych czeladników oraz mistrzów szkolących.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama