Reklama

Święty Mikołaj z workiem prezentów. Wielkie otwarcie lodowiska w Gostyniu. Czy bilety będą droższe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Święty Mikołaj z workiem prezentów. Wielkie otwarcie lodowiska w Gostyniu. Czy bilety będą droższe? - Zdjęcie główne

Gostyń. Lodowisko w Gostyniu otwarte od 5 grudnia | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że lodowisko w Gostyniu będzie czynne w sezonie zimowym 2021/2022. Wielkie otwarcie w najbliższą niedzielę, 5 grudnia.

Konkursy i gry dla dzieci, upominki i gość honorowy - święty Mikołaj z dużym workiem prezentów - takie atrakcje zaplanowano podczas otwarcia. To wszystko OSiR w Gostyniu „Mikołajki na lodowisku” zaplanował dla wszystkich amatorów jazdy na łyżwach na dwóch sesjach łyżwiarskich - pierwsza o godz. 15.30. Dwugodzinna impreza będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem sezonu łyżwiarskiego. Zapowiada się dobra zabawa przy niezapomnianej muzycznej atmosferze.

Bilety będzie można nabyć w kasie lodowiska w dniu imprezy od godziny 15.00. Podstawą uczestnictwa w imprezie jest wypełnienie formularza zgody, który dostępny jest na stronie www.osir.gostyn.pl i w kasie lodowiska.

Co się zmieni w tym sezonie na lodowisku?

Przede wszystkim godziny otwarcia obiektu. Od poniedziałku do piątku lodowisko nie będzie czynne od rana, ale po południu - od godziny 13.00. Chodzi tutaj o frekwencję.

- Obserwowaliśmy w poprzednich latach działalności, jak mieszkańcy korzystali z lodowiska. Wtedy otwarte było od rana. Ale mamy niską frekwencję w tych godzinach porannych, zdarzało się, że nie było w ogóle gości na lodowisku. Bierzemy też pod uwagę ekonomię, koszty utrzymania obiektu oraz ilość ludzi, którzy muszą obiekt obsługiwać. I z tego względu przesunęliśmy godziny otwarcia - wyjaśnia Wojciech Walkowiak, instruktor z OSiR w Gostyniu. 

Z kolei podczas weekendu (sobota, niedziela i święta) lodowisko czynne będzie już od godziny 10.30.  Z obiektu, podobnie jak z krytej pływalni, w okresie jesienno-zimowym korzystają również szkoły.

- Jesteśmy otwarci, jeśli chodzi o grupy szkolne. Uczniów będziemy mogli przyjąć w godzinach porannych, po wcześniejszym umówieniu się. Jeśli chodzi o zorganizowane grupy dodatkowe,  będzie można się umówić w ramach popołudniowych. Będziemy przyjmować rezerwacje - mówi Wojciech Walkowiak. 

Koszty funkcjonowania lodowiska w sezonie 2019/2020 wyniosły ok. 90 tys. złotych, a przychody zamknęły się kwotą 162.762 złotych netto. W tym czasie lodowisko odwiedziło 20 331 osób.

Miesiąc temu OSiR zapowiadał podwyżkę cen za bilety wstępu na lodowisko. Mamy informacje, że do końca 2021 roku ceny biletów wstępu się nie zmienią - chętni do jazdy na łyżwach zapłacą za 1 godzinę 10 zł (bilet normalny) lub 8 zł (ulgowy) - WIĘCEJ O HARMONOGRAMIE I CENNIKU TUTAJ.

Ale jest przygotowywany nowy projekt cennika, zgodnie z którym podwyżki miałyby być wprowadzone od 2022 r. Ten projekt czeka na akceptację burmistrza. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie na lodowisku, w godzinach jego funkcjonowania. 

Sezonowe lodowisko znajduje się w hali namiotowej przy ul. Sportowej 1. Powierzchnia lodowiska to prawie 580m2. Obiekt czynny jest, o ile pozwalają na to warunki pogodowe, od listopada/grudnia do lutego. Z obiektu korzystać mogą dzieci, dorośli, grupy szkolne i wycieczkowe, a także firmy. Do dyspozycji łyżwiarzy jest wypożyczalnia sprzętu oraz serwis. Istnieje także możliwość wynajęcia lodowiska. W okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym w hali namiotowej funkcjonuje kort tenisowy.

Na lodowisku będą stosowane obowiązujące obostrzenia związane z pandemią. Chodzi m.in. o te, które dotyczą obiektów sportowych - od 1 grudnia ograniczono liczbę korzystających - CZYTAJ TUTAJ. Wymagane jest zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną. Takie same zasady dezynfekcji będą stosowane w wypożyczalni sprzętu - OSiR w Gostyniu planuje ustawić dodatkowy namiot na zewnątrz, gdzie chętne osoby będą mogły wypożyczyć i przymierzyć łyżwy na świeżym powietrzu, pod namiotem. Tam również będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy