Opublikowano: Aktualizacja:

WiadomościDumni rodzice oraz zadowoleni z sukcesów i osiągnięć uczniowie. Poza tym życzenia nieustającej pasji i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz gratulacje - tak było podczas wręczania stypendiów burmistrza Borku Wlkp. Największymi osiągnięciami może pochwalić się Franciszek Dutkiewicz, absolwent Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp.

W porównaniu do ubiegłego roku nagrodzonych uczniów było znacznie więcej. O przyznanie stypendium burmistrza za rok szkolny 2022/2023 (zarówno sportowego, jak i za osiągnięcia w nauce) starało się 32 uczniów.

Wszystkie wnioski złożone przez rodziców lub opiekunów spełniały kryteria określone w regulaminie przyznawania stypendium burmistrza Borku Wlkp. w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół pobierających naukę na terenie gminy Borek Wlkp.”

Podczas weryfikacji komisja stypendialna brała pod uwagę średnią ocen uczniów, uzyskaną na koniec danego roku szkolnego (minimum 5,80), wyniki egzaminu ósmoklasisty (maksymalna liczba punktów przynajmniej z jednego przedmiotu). Ważne były również sukcesy odniesione podczas konkursów i olimpiad. O finansową nagrodę burmistrza mogli starać się także uczniowie z wybitnymi osiągnięciami w ulubionej dziedzinie nauki lub sztuki przynajmniej na szczeblu wojewódzkim, a także z sukcesami sportowymi w zawodach na wysokim szczeblu.

Uroczystości wręczenia finansowych nagród w tym roku przyświecało motto Henrego Bordeaux: "Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia. Codzienny obowiązek prosty i niepozorny wystarczy, aby je upiększyć i uszlachetnić". Dyrektorzy gminnych szkół, stypendyści i ich rodzice spotkali się 28 września 2023 r. w sali boreckiej „podstawówki”.

- Serdecznie wam gratuluję osiągnięć i wysokich wyników w nauce, życząc kolejnych wspaniałych sukcesów oraz nieustającej pasji i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i własnego rozwoju - powiedziała Alicja Łopatka, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miejskim w Borku Wlkp., witając nagrodzonych uczniów i ich rodziców.

Stypendia, listy gratulacyjne oraz upominki wręczał borecki włodarz Marek Rożek wraz z dyrektorem placówki, do której uczęszcza stypendysta.

Z budżetu gminy na nagrody za wyniki w nauce przeznaczono w sumie 16 150 zł. Zgodnie z przyjętym regulaminem, kwoty przyznanych stypendiów były różne, w zależności od kategorii, liczby osiągnięć i nakładu pracy. 500 zł można było otrzymać za wymaganą średnią ocen, podobnie jak za 100% punktów podczas egzaminu ósmoklasisty. Najniższa przyzna nagroda wynosiła 150 zł.

Franek może być z siebie dumny

Jako pierwszy nagrodę finansową odebrał Franciszek Dutkiewicz, absolwent Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp. Franek może pochwalić się: średnią ocen 6.00, uzyskał też 100% punktów z egzaminu ósmoklasisty z matematyki i 100% z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Poza tym otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny i zajął wraz ze swoją drużyną III miejsce w klasyfikacji generalnej w eliminacjach regionalnych "PGE Turniej Maszyn Wiatrowych" w Poznaniu.

Nauczyciele szkoły w Zimnowodzie dobrze ich przygotowali

Nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zimnowodzie z pewnością cieszą się z sukcesów sześciu zdolnych i ambitnych uczniów. Stypendium i upominki wraz z burmistrzem wręczyła im Barbara Krzekotowska, dyrektorka Szkoły Podstaowej w Zimnowodzie. Do nagrodzonych należą:

• Bartosz Pawlak - absolwent SP w Zimnowodzie: uzyskał średnią ocen 6.0, a także 100% z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
  • Marianna Pawlak - uzyskała średnią ocen 6.00 a także zajęła I miejsce w XXVII Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce.
  • Antoni Staszewski - uzyskał średnią ocen 5.82 i zajął III miejsce w XXVII Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce.
  • Jakub Lenartowicz - uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
  • Lena Chałupniczak - zajęła III miejsce w XXVII Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce.

Lista stypendystów boreckiej "podstawówki" jest długa

Jeśli chodzi o uczniów Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp. stypendium z rąk boreckiego włodarza i dyrektora Władysława Hałasa otrzymali:

Absolwenci

• Weronika Godniak - za średnią ocen 5,83 a także zajęła IV miejsce w XVII edycji konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów"
  • Jan Sochacki - zdobył I miejsce w Wielkim Konkursie Historycznym „Z Wielkopolski do Wolnej Polski", uzyskał tytuł laureata za zajęcie X miejsca w ogólnopolskim konkursie Albus z historii, a także III miejsce w konkursie przyrodniczo-artystycznym „Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków krajobrazowych"
  • Weronika Mazur - wraz ze swoją drużyną zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej w eliminacjach regionalnych „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych" w Poznaniu, a także została finalistką „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych 2023".
  • Oliwia Zaremba - wraz ze swoją drużyną zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej w eliminacjach regionalnych „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych" w Poznaniu, a także została finalistą „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych 2023".
  • Dominik Kuliński - zajął IV miejsce w etapie wojewódzkim konkursu "Salamandra - płazy i gady Polski".
  • Jakub Pachciarz - zajął I miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przyroda Jaką Znam"
  • Aleksander Adamiak - wraz ze swoją drużyną zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej w eliminacjach regionalnych „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych" w Poznaniu.
  • Dawid Wytykowski - wraz ze swoją drużyną III miejsce w klasyfikacji generalnej w eliminacjach regionalnych „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych" w Poznaniu.
  • Julia Adamkiewicz - zajęła I miejsce w konkursie przyrodniczo-artystycznym "Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków krajobrazowych"
  • Maria Lisiecka - za II miejsce w konkursie przyrodniczo-artystycznym "Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków krajobrazowych".
Absolwenci klasy siódmej

• Marcelina Walkiewicz - z drużyną zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej w eliminacjach regionalnych "PGE Turniej Maszyn Wiatrowych" w Poznaniu; finalistka "PGE Turniej Maszyn Wiatrowych 2023".
  • Anna Wojciechowska - uzyskała średnią ocen 6,0.

Absolwenci klasy piątej

• Wiktoria Kwintkiewicz - uzyskała średnią ocen 6.0; została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
  • Maria Pachciarz - średnia ocen 6.0; zajęła II miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Przyroda Jaką Znam".
  • Patryk Piętak - średnia ocen 6.0
  • Kacper Demski - średnia ocen 6.0
  • Samuel Madzia - średnia ocen 6.0
  • Joanna Owczarz - średnia ocen 5.83
  • Julia Majchrzak - uzyskała tytuł laureata za zajęcie VIII miejsca w ogólnopolskim konkursie Albus z języka angielskiego; zdobyła I miejsce w konkursie przyrodniczo-artystycznym "Przyrodnicze rymowanie, otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków krajobrazowych".
  • Ksawery Michalski - I miejsce w konkursie przyrodniczo-artystycznym "Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków krajobrazowych"
  • Sandra Wachowska - II miejsce w konkursie przyrodniczo-artystycznym "Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków krajobrazowych"