Reklama

Starosta ogłasza konkurs na sekretarza powiatu gostyńskiego. Nie będzie przesunięć kadrowych w starostwie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Starosta ogłasza konkurs na sekretarza powiatu gostyńskiego.  Nie będzie przesunięć kadrowych w starostwie? - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Starosta gostyński ogłasza konkurs na stanowisko sekretarza | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Mam wysokie wymagania pod adresem osoby, która zajmie to stanowisko - stwierdza Robert Marcinkowski, gostyński starosta. Uznał, że nie należy czekać i ogłasza nabór na sekretarza powiatu gostyńskiego.

Wakat na stanowisku powstał po śmierci Leszka Malińskiego, który przez wiele lat zarządzał i organizował pracę w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 6 stycznia - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

Zgodnie z ustawą  o pracownikach samorządowych obsadzenie stanowiska sekretarza nie może nastąpić w drodze powierzenia pełnienia obowiązków. Z kolei nabór kandydatów na wolne miejsce sekretarza powinien zostać przeprowadzony nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska. Starosta powiatu gostyńskiego Robert Marcinkowski nie chce jednak zwlekać z uzupełnieniem wakatu.

Uważa, że sekretarz to niezwykle ważne stanowisko w hierarchii zarówno starostwa jak i całego powiatu.

- Z jednej strony odpowiada za organizację pracy urzędu, z drugiej czuwa nad właściwym przebiegiem procesów administracyjnych i uczestniczy w posiedzeniach zarządu - mówi gostyński starosta.

Początkowo włodarz powiatu gostyńskiego rozważał opcję wyłonienia kandydata bądź kandydatki w ramach wewnętrznych przesunięć kadrowych.

- Ale po szczegółowej analizie, uwzględniającej także aspekty prawne, postanowiłem ogłosić otwarty konkurs. Takie rozwiązanie zapewni największą transparentność i stworzy szansę dla wszystkich zainteresowanych. Mam wysokie wymagania pod adresem osoby, która zajmie to stanowisko - przyznaje Robert Marcinkowski.

Zaznacza, że sekretarz musi łączyć w sobie doświadczenie, wiedzę, szerokie kompetencje osobowe i zawodowe.

- Przed sekretarzem sporo pracy, ale także duża szansa rozwoju oraz zdobywania doświadczeń w dobrym zespole pracowników starostwa czy jednostek organizacyjnych powiatu - dodaje gostyński włodarz.

Konkurs najprawdopodobniej zostanie ogłoszony jeszcze dziś. Jak mówi ustawa o pracownikach samorządowych, funkcję sekretarza może objąć osoba, która posiada co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządu terytorialnego, chociażby w starostwie i powiatowych jednostkach organizacyjnych lub w urzędach gmin i jednostkach pomocniczych oraz gminnych jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych. 

Poza tym osoby zainteresowane naborem wcześniej mogły pracować w biurach związków jednostek samorządu terytorialnego oraz samorządowych zakładów, jakie zostały przez nie utworzone. Kandydat na sekretarza powinien mieć doświadczenie i co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku w tych jednostkach.

W konkursie ofertę może złożyć również osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach samorządowych oraz co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy