Reklama

Nie żyje sekretarz powiatu gostyńskiego. Ze starostwem był związany „od zawsze” [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Nie żyje sekretarz powiatu gostyńskiego. Ze starostwem był związany „od zawsze” [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. 6 stycznia 2022 roku zmarł Leszek Maliński | foto arch. gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Leszek Maliński, który zarządzał i organizował pracę w Starostwie Powiatowym w Gostyniu nie zasiądzie już za biurkiem w gabinecie sekretarza. Zmarł dzisiaj, w wieku 56 lat. Zostanie zapamiętany jako osoba kompetentna, pomocna, z życzliwością patrząca na drugiego człowieka.

Smutna wiadomość obiegła dziś Gostyń. Po kilkuletniej walce z ciężką chorobą zmarł Leszek Maliński, który pełnił funkcję sekretarza w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Na tym stanowisku pracował nieprzerwanie od ponad 16 lat. 

Włodarze powiatu cenili go za kwalifikacje, doświadczenie i osobowość. Kierownictwo i Pracownicy Starostwa Powiatowego w Gostyniu zapamiętają go jako osobę kompetentną, pomocną, z życzliwością patrzącą na drugiego człowieka. 

Leszek Maliński urodził się 4 marca 1965 roku w Poniecu. Był magistrem prawa - ukończył wydział prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1987 roku od stanowiska referenta w wydziale ds. gospodarki gruntami Urzędu Miasta i Gminy Gostyń. Od 1990 roku pracował jako inspektor Oddziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Urzędu Rejonowego w Gostyniu. 

W zespole pracowników Starostwa Powiatowego w Gostyniu znalazł się wraz z powstaniem samorządów powiatowych, od 1 stycznia 1999 roku. Zarządzał wydziałem architektury, budownictwa i gospodarki nieruchomościami. Później, po przekształceniach wewnątrz urzędu, został naczelnikiem wydziału architektury, budownictwa i gospodarki nieruchomościami. 

2 czerwca 2005 roku Rada Powiatu Gostyńskiego powołała go na stanowisko sekretarza powiatu gostyńskiego. Obowiązki w starostwie przejął 1 sierpnia 2005 roku, po wielu miesiącach wakatu na tym stanowisku. Zastąpił Mieczysława Klupczyńskiego, który w 2004 r. awansował na prezesa wojewódzkiego oddziału Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu. Leszek Maliński funkcję sekretarza w gostyńskim starostwie pełnił do ostatnich chwil życia. W czasie swojej pracy zawsze wykazywał się dużą wiedzą i kompetencjami. Cenił sobie pracę z ludźmi, stanowił merytoryczne oparcie dla pracowników starostwa. Nawet w czasie długotrwałej choroby, nie rezygnował z aktywności zawodowej.

- To dla nas wszystkich niepowetowana strata, z którą trudno się pogodzić - przyznają pracownicy gostyńskiego starostwa.

Przez ostatnie lata Leszek Maliński walczył z nowotworem. Zmarł 6 stycznia 2022 r. po ciężkiej i długiej chorobie. 

Pogrzeb ś.p. Leszka Malińskiego odbędzie się w czwartek 13 stycznia o godz. 12.30  w kościele pw. Św. Małgorzaty w Gostyniu. Dalsza część uroczystości na cmentarzu w Gostyniu. Najbliżsi Zmarłego poproszą, by uczestnicy pogrzebu zrezygnowali z zakupu kwiatów, a dobrowolne datki przeznaczyli na leczenie Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa – dziewczynki, która potrzebuje 9,5 mln złotych na najdroższy lek świata.

Aby to zrobić, można wpłacić pieniądze na konto Zuzi (93 2490 1028 3587 1000 0013 7398 – z dopiskiem ,,darowizna Zuzanna Sulecka”) lub wrzucić datek do puszki w czasie uroczystości pogrzebowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy