Reklama

Sezon na rozwody? W tej gminie na pewno

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Sezon na rozwody? W tej gminie na pewno - Zdjęcie główne

Co wpłynęło na taki wzrost rozwodów? | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym, 2021 roku aż 22 pary małżeńskie w gminie Piaski zadecydowały o formalnym rozwiązaniu swoich związków. W porównaniu z rokiem 2020 to skok o ponad 500%, bo wtedy rozwiodły się „zaledwie”4 małżeństwa.

Na terenie gminy Piaski łącznie w 2021 roku urodziło się 83 dzieci, z czego 47 chłopców i 36 dziewczynek. To aż o 25 noworodków mniej niż w roku 2020, gdy urodziło się ich aż 108, z czego 60 płci męskiej i 48 żeńskiej. Rodzice mieszkający na terenie gminy Piaski najczęściej nadawali dzieciom imiona: Julia, Gabriela i Lilianna dla dziewczynek a Aleksander, Tymon oraz Wiktor dla chłopców. Imiona Gabriela i Aleksander są popularne w tej gminie już po raz kolejny.

W przeciągu zeszłego roku zarejestrowano 101 zgonów, porównywalnie z rokiem 2020, gdy zmarły 102 osoby. Na terenie gminy Piaski na dzień 1 stycznia 2022 roku zameldowanych jest na pobyt stały i czasowy 8.704 osób i to  o 44 osoby więcej niż w roku poprzednim, gdy było ich 8660. Szerzej o fenomenie Piasków, jako gminy o stałym przyroście liczby mieszkańców pisaliśmy TU

Mieszkańcy gminy Piaski zawarli w 2021 roku 94 małżeństw, co odpowiada 10,8 małżeństwom na 1000 mieszkańców. W tym samym okresie odnotowano 22 rozwody, a więc było 2,5 rozwodów przypadających na 1000 mieszkańców. Jest to znacząca różnica w porównaniu z rokiem poprzednim, gdy ślubów było 73 a rozwodów jedynie 4. Czy to tylko liczby, czy niepokojący trend?

Dla porównania, w gminie Borek Wlkp.e o podobnej liczbie mieszkańców, tych rozwodów było jedynie 9, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy