Reklama

Ruszył PGS - Program Grantów Społecznych. Pula do rozdania 65 tysięcy złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszył PGS - Program Grantów Społecznych. Pula do rozdania 65 tysięcy złotych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła kolejna edycja Konkursu Grantowego PGS - Program Grantów Społecznych. W 9. edycji przekazano większą pulę pieniędzy do rozdania niż w ubiegłym roku. Kwota minimalna, o którą można się starać też jest wyższa. 

Reklama

Po raz dziewiąty Stowarzyszenie Dziecko ogłasza konkurs grantowy: PGS - Program Grantów Społecznych. W ramach wsparcia finansowego na konkurs przeznaczono pieniądze z budżetu powiatu gostyńskiego. W dziewiątym rozdaniu do grona współfinansujących wraca też Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, stąd w puli do rozdania znalazła się większa kwota od ubiegłorocznej - 65 000 zł.

- Program Grantów Społecznych – PGS w powiecie gostyńskim trwa od 10 lat, ale tegoroczne rozdanie jest 9., ponieważ pandemia wstrzymała nam jedno. W związku z koronawirusem z budżetu powiatu konieczne były wydatki na działalność szpitala powiatowego w czasie pandemii – wyjaśnia instruktor Ewa Misiaczyk, koordynatorka konkursu ze Stowarzyszenia Dziecko. - Program Grantów Społecznych jest dedykowany grupom społecznym na działania, które mają charakter dobra wspólnego – uzupełnia. 

Termin składania wniosków upływa 25 maja 2023 r. o godz. 15.00. W porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększyła się też możliwa do uzyskania dotacja - do 5000 zł. 

- To, w porównaniu do ubiegłorocznej, która wynosiła 3000 zł, wyższa kwota. W wysokości maksymalnego dofinansowania uwzględniliśmy inflację – wyjaśnia Ewa Misiaczyk ze Stowarzyszenia Dziecko.

Program Grantów Społecznych jest dedykowany grupom społecznym na realizację działań, które mają charakter dobra wspólnego. Celem konkursu jest wsparcie projektów, integrujących lokalną społeczność. Program prowadzony jest z myślą o tych, którzy podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. PGS realizować mogą Koła Gospodyń Wiejskich, rady sołeckie, grupy sąsiedzkie, grupy hobbystyczne na terenach wiejskich, a także rady osiedli i młodzież na terenach miejskich, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa.
Termin realizacji projektów rozpoczyna się od połowy czerwca i trwa do końca listopada.

- Co roku widzimy, że zainteresowanie jest bardzo duże. Nawet w okresie pandemii, kiedy wydawało nam się, że ludzie pozamykani w domach boją się kontaktu, też była ogromna potrzeba integracji, pisano projekty, a my zdecydowaliśmy się odpowiedzieć. Wówczas organizacje bardzo chętnie sięgały po granty. Ważne jest to, że mieszkańcy chcą ze sobą współdziałać. Potwierdza się refleksja, którą powtarza zawsze starosta gostyński, że największym bogactwem powiatu gostyńskiego są aktywni mieszkańcy i to nie są puste słowa, gdyż PGS to potwierdza – zawsze mamy aktywne grupy, które są chętne, by realizować w swoim środowisku ciekawe inicjatywy – zapewnia Ewa Misiaczyk.

Indywidualne spotkania informacyjno – szkoleniowe dla zainteresowanych grup odbędą się za pośrednictwem platformy zoom po wcześniejszym zgłoszeniu na adres: ewa.misiaczyk@vp.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy