Reklama

WIBEROO - akcja znakowania rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu. Rower pod specjalnym nadzorem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. Redakcji

WIBEROO - akcja znakowania rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu. Rower pod specjalnym nadzorem - Zdjęcie główne

Akcje znakowania rowerów zawsze przyciągaja tłumy chętnych | foto arch. Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz częściej dobry rower to nie tylko przyjemność z użytkowania, ale i lokata sporych pieniędzy. Tegoroczni "komuniści" również nie chcieliby stracić swoich prezentów. Pewną ochroną przed kradzieżą jest właściwe ich oznakowanie i wpisanie do rejestru www.wiberoo.pl. Taką możliwość daje gostyńska komenda policji.

Reklama

Mamy piękną wiosnę, za chwilę lato, sezon rowerowy w pełni. Tradycyjnie, z okazji Pierwszych Komunii Świętych na drogach i ścieżkach powiatu gostyńskiego pojawiło się mnóstwo pięknych, nowych rowerów. To najlepszy moment, by pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu naszych cennych jednośladów. Jedną z form ochrony przed kradzieżą jest oznakowanie roweru. Nie po raz pierwszy Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu ogłasza akcję WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower. 

- W Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 44 ponownie dostępna jest usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower - wyjaśnia sierż. szt. Marek Balczyński, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. -  Polega ona na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, umożliwiająca mieszkańcom swobodny dostęp do danych roweru w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony poprzez stronę www.wiberoo.pl.

Znakowanie rowerów w KPP Gostyń przy ul. Wrocławskiej 44 odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania (8:00-15:00) po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się pod jednym z numerów telefonów: 47 77 25 200 lub 47 77 25 223. Osoby chcące oznakować swój jednoślad powinny posiadać przy sobie dowód własności sprzętu. 

zdj. KPP Gostyń

- Ponadto dla zorganizowanych grup powyżej 10 osób możliwe jest znakowanie poza KPP Gostyń - dodaje funkcjonariusz gostyńskiej policji. - Będziemy również informować na bieżąco o możliwości znakowania rowerów w trakcie wydarzeń kulturalnych na terenie naszego powiatu. 

Niewątpliwie to dobry pomysł, jak chociażby pokazywała ostatnia akcja, o której pisaliśmy pod TYM LINKIEM.

Okres od kwietnia do października to czas kiedy na naszych ścieżkach rowerowych, chodnikach i drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Rower to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, dojazd do pracy czy przyjemna forma aktywności fizycznej. Jednakże żeby było to możliwe musimy zadbać o nasz rower. Ważne aby znajdował się on we właściwym stanie technicznym, posiadał wymagane oświetlenie. Kończąc korzystanie z roweru należy pamiętać aby go właściwie zabezpieczyć. Sprawą oczywistą jest wykorzystanie do tego blokady przeznaczonej dla rowerów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy