Reklama

Rower oznakowany to rower bezpieczny. WIBEROO - znakowanie rowerów w powiecie gostyńskim. Jak to zrobić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Rower oznakowany to rower bezpieczny. WIBEROO - znakowanie rowerów w powiecie gostyńskim. Jak to zrobić? - Zdjęcie główne

Gostyń. W KPP w Gostyniu przy ul. Wrocławskiej 44 odbywa się znakowanie i rejestracja rowerów - WIBEROO | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podobnie jak w całej Wielkopolsce, również w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu można skorzystać z usługi WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower. Chodzi o znakowanie i rejestrację roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim. Aby to zrobić, trzeba spełnić kilka warunków. Nie są one trudne.

Reklama

Okres od kwietnia do października to czas, kiedy na naszych ścieżkach rowerowych, chodnikach i drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Rower to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, dojazd do pracy czy przyjemna forma aktywności fizycznej. Jednakże, żeby było to możliwe musimy zadbać o nasz jednoślad. Ważne, aby znajdował się on we właściwym stanie technicznym, posiadał wymagane oświetlenie. Kiedy kończymy korzystać z roweru, musimy pamiętać, aby go właściwie zabezpieczyć. Sprawą oczywistą jest wykorzystanie do tego przeznaczonej dla rowerów blokady. Gdybyśmy jednak chcieli zapewnić swojemu mieniu większe bezpieczeństwo, warto skorzystać z usługi pn. WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower, która funkcjonuje już od początku czerwca.

 

WIBEROO w powiecie gostyńskim. Po co znakowanie i rejestracja rowerów?

Usługa stanowi część projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń - rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji”. Celem projektu jest cyfryzacja wielkopolskiej policji w ramach działań prewencyjnych, dotyczących znakowania rowerów. WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower, to narzędzie dla posiadaczy rowerów, które umożliwia ewidencjonowanie, znakowanie, a także publikowanie informacji o kradzionych jednośladach na terenie województwa wielkopolskiego. Jeśli chcemy skorzystać z przygotowanej usługi, powinniśmy się skontaktować z najbliższą jednostką policji na terenie województwa wielkopolskiego.

 

WIBEROO w powiecie gostyńskim. Dla kogo ta usługa?

WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower to nic innego, jak znakowanie i rejestracja roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim. Usługa jest dostępna dla mieszkańców powiatu gostyńskiego przez 6 dni w tygodniu. Ma im ułatwić swobodny dostęp do danych jednośladów w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie, jako zaginiony poprzez stronę www.wiberoo.pl.

Możliwe jest także znakowanie oraz rejestracja dla zorganizowanych grup cyklistów zamieszkujących teren powiatu gostyńskiego, którzy aktualnie przebywają w innej lokalizacji niż KPP Gostyń - wcześniej należy jednak uzgodnić termin. 

 

WIBEROO w powiecie gostyńskim. Gdzie i kiedy?

Znakowanie i rejestracja rowerów w KPP Gostyń przy ul. Wrocławskiej odbywa się:

- od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania komendy

- środy godz. 15.30 do 20.00

- soboty godz. 15.00 do 19.00

Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerami: 519 064 829, 516 064 830

 

WIBEROO w powiecie gostyńskim. Co trzeba zabrać?

Co trzeba zrobić, jakie warunki należy spełnić, aby w komendzie policji można było oznakować nasz jednoślad?

Przede wszystkim zabrać ze sobą dowód osobisty i ... rower. A poza tym:

 

  1.  do programu przystąpić może wyłącznie osoba pełnoletnia, posiadająca przy sobie dowód osobisty;
  2. oznakowanie roweru osobie nieletniej jest możliwe pod warunkiem, że w tej czynności będą uczestniczyć jej rodzice, opiekun prawny lub inna pełnoletnia osoba, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego - w tym przypadku rower zostaje zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru;
  3. z programu mogą skorzystać mieszkańcy powiatu gostyńskiego;
  4. osoby chcące dokonać znakowania i rejestracji roweru zobowiązane są okazać podczas czynności dokumenty potwierdzające własność roweru.
  5. oznakowanie roweru jest bezpłatne;
  6. oznakować można wyłącznie rower spełniający wymogi prawne odnośnie wyposażenia, a to znaczy, że jednoślad musi posiadać:
  • jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej, kształtu innego niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło barwy czerwonej, które może być migające,
  • co najmniej jeden działający skutecznie hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,
 

Nie są znakowanie rowery, które mają widoczne ślady usuwania bądź przerabiania numeru ramy lub innego numeru identyfikacyjnego;

Właściciel zarejestrowanego roweru jest zobowiązany poinformować podmiot znakujący o jego zbyciu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy