Krótsza trasa, ale więcej maszyn
- Do ostatniej chwili nie znaliśmy tegorocznej trasy przejazdu, a to ze względu na roboty przy budowie obwodnicy Gostynia - wyjaśniał Marian Marciniak, prezydent piaskowskiego klubu. - Ruszamy oczywiscie z Piasków DK12 na Świętą Górę. Tam odbędzie się uroczysta msza święta i święcenie maszyn. Potem od Klasztoru jedziemy w dół na Gostyń, ulicami Jana Pawła II, Nad Kanią, Rynek, z powrotem DK12 i skręcamy koło cmentarza na Grabonóg, Tanecznicę, Strzelce Małe, Strzelce Wielkie i wracamy na Piaski pod szkołę podstawową, gdzie zorganizowaliśmy piknik. Łącznie trasa ma około 10 km.
Jeżeli ktoś ma zacięcie i policzy na poniższym filmiku, ile maszyn wyjechało z piaskowskiego rynku to i tak nie pozna całkowitej liczby motocyklistów biorących udział w rajdzie, bo wielu z nich czekało już pod bazyliką. Z pewnością było ich grubo ponad tysiąc, co jest rekordem na skalę nie tylko powiatu, ale i okolic.
Piaski to już stały punkt w kalendarium motocyklistów
Wśród gości było dużo znajomych twarzy z poprzednich lat, ale i zupełnie nowi uczestnicy.
- Kiedyś przyjeżdżałam tu z chłopakiem, potem mężem a teraz sama mam swój motocykl i przyjeżdżamy razem- opowiada jedna z ubranych w skórzany kombinezon pań. - Nie wyobrażam sobie rozpocząć sezon bez tej imprezy, wszyscy znajomi tu są i jeszcze zawsze można poznać nowych.
W tłumie setek motocyklistów była też grupa z Krotoszyna, dla której podjechanie około 30 km na coroczny zlot jest już tradycją.
- Coraz więcej ludzi jeździ na motocyklach, coraz więcej przyjeżdża na takie imprezy, wszystko się pozytywnie rozwija - mówił Waldek, który - jak mówią koledzy - z żoną potrafi pojawić się jednego dnia na dwóch imprezach. - Kiedyś jeździłem komarkiem, potem najważniejsza była rodzina, teraz nasz jedynak już poszedł w świat, więc z żoną od 10 lat jeździmy sobie, ona jako pasażer.
Przyjęli błogosławieństwo i ruszyli z rykiem motorów dalej
Po uroczystej mszy świętej w bazylice, podczas której przedstawiciele motocyklistów przekazali symboliczne dary - mapę drogową i świecę zapłonową - dokonano błogosławieństwa zgromadzonych przed kościołem setek maszyn i ich posiadaczy.
- Prośmy o błogosławieństwo Boże dla tych oto pojazdów i tych, którzy będą się nimi posługiwać w sezonie motocyklowym AD 2023 - mówił na schodach świątyni ks. Jakub Przybylski COr, wicesuperior świętogórskiej Kongregacji św. Filipa Neri - Boże (...) spraw aby te motocykle, dzieło Twojej i pracy ludzkiej służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona kierowców strzeż Panie wszystkich, którzy będa korzystali z tych oto pojazdów od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do do wyznaczonego celu. Niech te pojazdy będą błogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego.
Na placu przed Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Piaskach na motocyklistów czekał poczęstunek nie tylko od Klubu "Wolni Jeźdźcy", ale i lokalnej firmy motoryzacyjnej Jan-Mar. Dzieci mogły poszaleć na "dmuchańcach" czy zjeść popcorn i watę cukrową. Piknik trwał do godziny 16.00.
Pomóżmy Kacprowi
Przy okazji pikniku zbierano również do puszki Kacpra Ciupińskiego, którego historię przeczytacie klikając w obrazek poniżej. Tam też jest link do zrzutki na operację chłopca:
Tymczasem w Gostyniu niedawno odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla uczniów szkół z całego powiatu [KLIKNIJ PONIŻEJ]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.