Reklama

Przytulisko dla psów w Smogorzewie wzbogaciło się o trzy nowe kojce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki pomocy finansowej Gostyńskiego Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt NOE oraz współpracy ze strony gminy Piaski trzy nowe kojce stanęły na terenie Przytuliska dla psów w Smogorzewie. Tym sposobem poprawiają się warunki, w jakich przebywają podopieczni tamtejszego azylu dla bezdomnych zwierząt.

Do tej pory były to wybiegi, dzięki którym psy nie są stale zamknięte w kojcach, ale mają możliwość biegania na większej przestrzeni. W tym roku baza przytuliska powiększyła się o 3 nowe kojce z „mini” wybiegami.

- Kojce o wymiarach 2m x 3m są bardzo solidnie wykonane, ocynkowane ogniowo, dodatkowo przerwa pomiędzy elementami bocznymi kojca a belką dachową jest zabezpieczona deską. Każdy kojec ma swój wybieg o wym. 3m x 3m, dzięki czemu pies może załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz, ułatwia to lepsze utrzymanie czystości w kojcu oraz daje psu możliwość swobodnego poruszania się - mówią wolontariusze Przytuliska dla psów w Smogorzewie.

Kojce zostały ustawione na betonowych płytach, a wybiegi zabezpieczone krawężnikami, aby uniemożliwić ewentualne ucieczki psów przez podkopanie.

Przeprowadzenie inwestycji było możliwe w głównej mierze dzięki Gostyńskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt NOE, które sfinansowało zakup 3 kojców z wybiegami. Przygotowaniem terenu, położeniem płyt betonowych pod kojce oraz zamontowanie krawężników pod wybiegami zajął się Zakład Usług Komunalnych w Piaskach. Z kolei sponsorzy prywatni zakupili nowe ocieplone budy.

Szerzej o smogorzewskim przytulisku dla psów m.in. historiach jego podopiecznych piszemy TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy