Reklama

Przekazaliśmy ponad 2 miliony złotych na OPP w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Przekazaliśmy ponad 2 miliony złotych na OPP w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

Nas to nic nie kosztuje, a OPP zyskują | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W rozliczeniu za rok podatkowy 2021 Organizacje Pożytku Publicznego otrzymały od wszystkich podatników w Wielkopolsce aż 104 mln zł. Tym samym - skąpi podobno mieszkańcy Wielkopolski- uplasowali się na chlubnym, trzecim miejscu pod względem pieniędzy przeznaczonych na OPP. Jak wypadł powiat gostyński?

Według informacji Krajowej Administracji Skarbowej, ponad 1 mld zł trafił w tym roku do Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) w ramach 1% podatku przekazanego przez podatników w rozliczeniu PIT. To o 141,6 mln zł więcej niż rok temu. Prawie 10% wpłat pochodzi od podatników z Wielkopolski, którzy przekazali w tym roku na rzecz OPP 104,3 mln zł.

Wielkopolska w czołówce

Wielkopolskie – zaraz po mazowieckim i śląskim - to jedno z najbardziej hojnych województw pod względem 1% podatku. Aż 1/10 wszystkich wpłat pochodziła od mieszkańców naszego regionu. Średnia kwota podatku przekazywana przez Wielkopolan to 68 zł.  Z roku na rok przybywa Wielkopolan, którzy decydują się na przekazanie 1% swojego podatku na rzecz OPP. W tym roku to w sumie 1 mln 540 tys. podatników, czyli o 62 tys. więcej niż podczas ubiegłorocznej akcji rozliczeń PIT.

- W całej Polsce przekazano w tym roku w ramach 1% podatku rekordową kwotę 1 mld 114 mln zł – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. – Z tego aż 104,3 mln zł trafiło do organizacji pożytku publicznego od podatników z Wielkopolski. To o ponad 10 mln zł więcej niż w roku ubiegłym.

Gostyniacy dają więcej

Jak wynika z informacji skarbówki, mieszkańcy powiatu gostyńskiego przekazali w tym roku na rzecz OPP 2.027.460 zł. To znaczny wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdy była to kwota prawie 1,8  mln [cszczegóły w linku poniżej]

Możliwość przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego istnieje od 2003 roku i cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. W Wielkopolsce, na przestrzeni ostatnich 10 lat, roczna kwota przekazywana w ten sposób na OPP wzrosła o 260% (w ostatnim rozliczeniu PIT przekazaliśmy o 64,18 mln zł więcej niż w rozliczeniu za rok 2011). Przez 19 lat w ramach 1% Wielkopolanie przekazali organizacjom pożytku publicznego ponad 872 mln zł.

Aktualny wykaz OPP znajdziesz na pozytek.ngo.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy