Reklama

Przedszkole w Wycisłowie do likwidacji. Jest uchwała Rady Miejskiej w Borku w tej sprawie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.borek.pl

Przedszkole w Wycisłowie do likwidacji. Jest uchwała Rady Miejskiej w Borku w tej sprawie - Zdjęcie główne

foto www.borek.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedszkole w Wycisłowie przestanie istnieć. 27 stycznia, podczas sesji boreccy radni podjęli uchwałę intencyjną o zamiarze likwidacji placówki, która wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp.

 Czy konieczna jest likwidacja placówki?

- Przedszkole w Wycisłowie być może jeszcze długo by funkcjonowało, ale zmieniły się przepisy przeciwpożarowe - zauważa Marek Rożek, burmistrz Borku. 

Budynek Przedszkola Samorządowego w Wycisłowie nie jest dostosowany do zmienionych wymagań ochrony przeciwpożarowej, jakie musi spełniać lokal, w którym są prowadzone oddziały przedszkolne. Poza tym w remont i przystosowanie obiektu do nowych przepisów gmina musiałaby włożyć mnóstwo pieniędzy.

- Remont budynku kosztowałby sporo. Jeśli z budżetu gminy miałoby pójść tam 400-500 tysięcy, to wiem, że za to jesteśmy w stanie wybudować nową salę przedszkolną, nowoczesną o wysokim standardzie - mówi Marek Rożek, burmistrz Borku.

Dlatego radni podjęli decyzję również o rozbudowie Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie, w którym zapewnione zostaną miejsca dla dzieci z likwidowanej placówki.

- Już z góry określiliśmy, że rodzice mogą wysłać dzieci z Wycisłowa i okolicy do Karolewa, do przedszkola „Pod Dębem”. Ale jeśli ktoś będzie chciał dowozić maluchy do Zalesia - a wiem, że są tacy rodzice - to nie będzie problemu - zapewnia borecki włodarz.

Gmina przy układaniu budżetu na 2022 rok zdecydowała o rozbudowie i remoncie przedszkola w Zimnowodzie. Jednym z argumentów również w tym przypadku było dostosowanie budynku do nowych przepisów przeciwpożarowych. Drugim powodem decyzji o rozbudowie był fakt, że szkoła w Borku również nie spełnia warunków na prowadzenie dwuoddziałowego przedszkola.

- Okazało się, że obiekt w Zimnowodzie można tak przebudować, by dzieci mogły tam bezpiecznie chodzić do przedszkola. Realizacja inwestycji za 350 tysięcy jest planowana w tym roku - informuje burmistrz Marek Rożek. - O ile w Zalesiu również możemy obiekt przebudować za blisko 300 tysięcy, to budynek w Wycisłowie nie spełnia standardów. Ma kilkadziesiąt lat i gruntowny remont z przebudową nie ma sensu. To kosztowałoby więcej niż budowa nowego obiektu - wyjaśnia borecki włodarz.

Przypomnijmy - organ prowadzący jakim jest gmina jest zobowiązany co najmniej na sześć miesięcy przed terminem likwidacji zawiadomić o zamiarze zamknięcia szkoły lub przedszkola rodziców uczniów, właściwego kuratora oświaty oraz właściwy organ wykonawczy jednostki samorządu. Szkoła publiczna prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego może zostać zlikwidowana po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy