Reklama

Ponad 700 dzieci przyjętych do gostyńskich przedszkoli. Ruszy nabór do klas pierwszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Ponad 700 dzieci przyjętych do gostyńskich przedszkoli.  Ruszy nabór do klas pierwszych - Zdjęcie główne

Gostyń. Gmina przygotowuje isię do naboru uzupełniającego do przedszkoli, a takż edo naboru do klas pierwszych szkół podstawowych | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko W gminie Gostyń wkrótce nabór uzupełniający do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych, prowadzonych w szkołach podstawowych.

Nadal trwa postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Gostyń. Przed nami nabór uzupełniający.

- Zatem szczegółowe dane o ostatecznej liczbie dzieci przyjętych będą znane po 22 marca - informuje Aldona Grześkowiak, naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim magistracie.

Jednak zauważa, że wstępne dane po I i II etapie rekrutacji pozwalają wysnuć już pewne wnioski, chociazby takie, że publiczne przedszkola zlokalizowane na terenie miasta cieszą dużą popularnością.

- Zapewniamy w nich już miejsce  dla 722 dzieci. Jednak jak wynika z informacji od dyrektorów przedszkoli, część z dzieci o których przyjęcie ubiegali się rodzice,  aktualnie uczęszcza już do przedszkoli niepublicznych.  Zatem cieszy nas fakt dużego zainteresowania naszą ofertą - komentuje Aldona Grześkowiak.

Zgodnie z przepisami prawa określonymi w prawie oświatowym aktualnie zostało przyjętych 175 dzieci w Gostyniu. W najbliższych dniach burmistrz, działając w oparciu o przepisy prawa poinformuje zainteresowanych rodziców dzieci nieprzyjętych o podjętych działaniach, zmierzających do zapewnienia miejsc w przedszkolach publicznych. Pozostało jeszcze kilka miejsc w oddziałach przedszkolnych na terenie miejskim. Są wolne miejsca w oddziałach w szkołach podstawowych zlokalizowanych na terenach wiejskich w gminie Gostyń. 

Wydłużony czas pracy?

- Ze względu na duże zainteresowanie prowadzimy także analizę możliwości uruchomienia dodatkowego oddziału w Przedszkolu Miejskim nr 4 oraz adaptacji dodatkowej sali w Przedszkolu Miejskim nr 2, po uzyskaniu niezbędnych zgód - dodaje naczelnik wydziału oświaty.

Ponadto gmina rozważa możliwość wydłużenia czasu pracy oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kunowie do 8-9 godzin. Ostateczna decyzja zostanie podjęta po dokonaniu szczegółowej analizy potrzeb i zainteresowania rodziców oraz kosztów utrzymania takiego oddziału.

Liczba chętnych dzieci do objęcia tą formą opieki i wychowania powinna być zbliżona do maksymalne określonej wielkości liczby 25 dzieci w jednym oddziale przedszkolnym.

Na terenie gminy Gostyń już funkcjonuje bogato rozbudowana sieć 10 przedszkoli niepublicznych z wolnymi miejscami, które otrzymują comiesięczną dotację z budżetu gminy Gostyń. 

Nabór do klas pierwszych

Tymczasem 7 marca (w najbliższy poniedziałek) na terenie gminy Gostyń, rozpocznie się nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023. Wnioski można składać w sekretariatach szkół do piątku 18 marca 2022 roku.

Dyrektorzy szkół mają tydzień na weryfikację i 25 marca podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Za to postępowanie uzupełniające umożliwiające ponowne składanie wniosków o przyjęcie do szkoły rozpocznie się 30 maja 2022 roku.

Druki formularzy można otrzymać w sekretariatach lub pobrać w wersji elektronicznej ze stron placówek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy