Reklama

W Witoldowie (gm. Gostyń) powstanie nowa kanalizacja. Jest pięć ofert

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

W Witoldowie (gm. Gostyń) powstanie nowa kanalizacja. Jest pięć ofert - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięciu przedsiębiorców złożyło swoje oferty w przetargu, jaki ogłoszono na realizację inwestycji „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Witoldowo”. Różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą jest bardzo duża. 

Reklama

Gmina Gostyń jest inwestorem budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, z kolei Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu wykonał projekt zadania. 
W ramach inwestycji nastąpi pobudowanie sieci kanalizacji sanitarnej (ułożenie kanalizacji grawitacyjnej - 300 m oraz rurociągu tłocznego - blisko 1300 m), wraz z przyłączami. 

- W Witoldowie jest sieć wodociągowa, tylko jest wykonana z rur azbestowych. Ona w ramach zadania będzie wymieniona na długości 1490 metrów. W Witoldowie znajduje się przepompownia ścieków. Dzięki temu one będą kierowane do Czajkowa, a przez Brzezie przetłoczone zostaną do Gostynia - wyjaśniał Dariusz Szymański, prezes ZWiK w Gostyniu.

Samorząd gminny w budżecie zarezerwował ponad 1 mln zł na ten cel. Warto dodać, że gmina Gostyń pozyskała dofinansowanie z programu Polski Ład - program inwestycji strategicznych, edycja PGR, w wysokości 1,3 mln zł. Minimalny wkład własny wynosi 5 % wartości zadania.

- Po rozstrzygnięciu przetargu będziemy wiedzieli, ile z budżetu będzie trzeba wyłożyć - poinformował Krzysztof Fekecz z Urzędu Miejskiego w  Gostyniu.

Otwarcie ofert w przetargu na realizację inwestycji nastąpiło 5 maja 2023 r. Wykonanie zadania za najniższą cenę zaproponował PHU Chod-Dróg z Krobi - oferta tej firmy wynosi blisko 900 tys. zł. Drugi lokalny zakład budowlany z Piasków wyszedł z ofertą budowy kanalizacji za 1,9 mln zł. Najdroższe wykonanie zaproponowało konsorcjum firm z liderem pod nazwą HydroHand z Czerakowa. Inwestycję w Witoldowie firma zamierza zrealizować za 2,2 mln zł. Trwa analiza ofert i uzupełnianie dokumentacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy