Reklama

Powiat gostyński podarował od serca ponad 4 miliony. Podsumowanie "wielkiego grania"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Powiat gostyński przez 30 lat „wielkiego grania” takiej kwoty jeszcze nie zebrał w jednym finale. To jest wasza zasługa, wasze dzieło - za to bardzo, bardzo wam dziękujemy - zwrócił się Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP do wolontariuszy i ludzi dobrej woli, podczas podsumowania 30. finału.

Reklama

Wolontariusze, członkowie sztabów, działacze dobrej woli z powiatu gostyńskiego spotkali się dziś w gostyńskim kinie, by podsumować akcję „wielkiego grania” dla WOŚP. Po usłyszeniu dźwięku charakterystycznej trąbki dowiedzieli się, jaką kwotę zebrano w powiecie gostyńskim dzięki pracy czterech sztabów, dzięki kwestowaniu, zorganizowaniu wielu innych wydarzeń, które odbywały się w szkołach, przedszkolach, a także przez wpłaty indywidualne.

- Wiele się działo. Organizowano też wielkie wydarzenia poza głównym finałem WOŚP. To wszystko złożyło się na ogromną kwotę. Nie chodzi nam o rekordy, ale powiat gostyński przez 30 lat „wielkiego grania” takiej kwoty jeszcze nie zebrał w jednym finale. To jest wasza zasługa, wasze dzieło - za to bardzo o wam dziękujemy - informował Mirosław Sobkowiak zebranych w kinowej sali.

W tym czasie wolontariusze odsłonili cyfrę 529.286,68 zł - tyle udało się zebrać dla „wielkiej orkiestry” w tegorocznej edycji. A celem zbiórki była pomoc polskiej okulistyce dziecięcej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone głównie na specjalistyczny sprzęt medyczny, który wskażą poszczególne oddziały okulistyki dziecięcej, ale nie tylko.

- To niesamowita kwota, piękne wydarzenie, działalność wielu ludzi, a przede wszystkim was jako wolontariuszy. Pracowaliście na wielu obszarach: kwestowaliście, organizowaliście imprezy w szkołach przedszkolach. Działo się naprawdę sporo. Efekt jest taki, że zebraliśmy kwotę największą do tej pory - mówił Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu.

Poprzednią rekordową kwotę udało się uzbierać w powiecie gostyńskim przy okazji finału „wielkiego grania” 2 lata temu. Wtedy sztab mógł przekazać dla fundacji WOŚP 440.600 zł.

Na kwotę zebraną w 2022 r. po to, by ratować dzieci w całej Polsce, złożyły się działania sztabu w Piaskach - 32.946,28 zł (w tym obca waluta liczona wg kursu), w Krobi (działa też w kilku gminach na terenie powiatu) - 60.431 zł, w Poniecu - 108.963 zł, w Gostyniu 280.666 zł. 

W skład pieniędzy, jakie powiat gostyński przekazał fundacji wchodzi 46.280,40 zł uzyskanych dzięki wpłatom indywidualnym na konto, do puszek stacjonarnych wystawionych w sklepach sieciowych, w zakładach pracy oraz ze zbiórek organizowanych w wielu firmach.

- Ten finał był ciężki. Zostało zaplanowanych wiele działań. Wie o tym Sebastian Nowak, szef sztabu w Piaskach. Miał przygotowanych szereg imprez, ale niestety aura ostatniej styczniowej niedzieli i wichura spowodowały, że z części musiał się wycofać. W Poniecu sztab w pewnym momencie stracił prąd, a mimo tego grali i zagrali fantastycznie. My w Gostyniu również przez wiatr też musieliśmy odwołać kilka imprez - tłumaczył Mirosław Sobkowiak. 

Przypomniał, że mimo przeciwności, tegoroczny finał było nieco inny. Odbył się I oficjalny Gostyński Bieg WOŚP, gdzie amatorzy tego rodzaju sportu licznie stanęli na linii startu.

Obecni na spotkaniu dowiedzieli się, że przez 30 lat grania WOŚP społeczeństwo ziemi gostyńskiej przekazało fundacji 4.014.357,46 zł, ponad 130 kg obcych walut, a także ponad 120 sztuk biżuterii złotej i srebrnej.

Ludzie dobrej woli, wyjątkowe osoby i instytucje oraz szkoły, przedszkola i wiele innych podmiotów - wszyscy, którzy angażują się w działania sztabów w powiecie gostyńskim dla WOŚP, odebrali specjalne podziękowania „za fantastyczne granie”. Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 7 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 123 podmiotów uhonorowanych w poprzednich latach  dołączyli: Nieprzemakalni Gostyń, Jakub Kędziora, Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Drukarnia REAL i Marek Komorowski, Aleksander Dolczewski, Paweł Ciążyński i Krzysztof Cyprian.  Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla. 

Specjalne podziękowanie otrzymał KS „START” Gostyń za organizowanie Gostyńskich Turniejów Kręglarskich.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy