Reklama

Powiat gostyński i Polski Ład. Będą ścieżki pieszo-rowerowe, drogi i parking przy klasztorze księży filipinów na Świętej Górze. Polski Ład, nabór drugi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Powiat gostyński i Polski Ład. Będą ścieżki pieszo-rowerowe, drogi i parking przy klasztorze księży filipinów na Świętej Górze. Polski Ład, nabór drugi - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Cieszy nas, że dofinansowanie uzyskał pomysł dotyczący kompleksowej modernizacji odcinków będących drogami dojazdowymi do największej inwestycji w historii, która dzieje się na terenie powiatu - mówi Robert Marcinkowski, starosta gostyński. Chodzi o dotację z Polskiego Ładu na bardzo duży, ambitny projekt, na realizację którego samorząd powiatowy otrzymał 15 mln zł z drugiego rozdania Rządowego Funduszu Polski Ład.

Odważne zadanie, które zamierza zrealizować samorząd powiatu gostyńskiego złożone jest z 3 elementów: modernizacji drogi, budowy ścieżki rowerowej i wybudowania parkingów przy drodze powiatowej, w pobliżu Świętej Góry. Tam nareszcie powstałby parking z prawdziwego zdarzenia - SZCZEGÓŁOWO PISALIŚMY TUTAJ.

Powiat gostyński potwierdza, że otrzymał informację o dofinansowaniu projektu: ,,Kompleksowe połączenie obwodnicy Gostynia na drodze wojewódzkiej nr 434 z systemem dróg lokalnych i drogą krajową nr 12 wraz z budową parkingu".

47 procent wniosków, które zostały pozytywnie rozstrzygnięte w II naborze Polskiego Ładu dotyczyło inwestycji drogowych. 16 procent realizowanych w ramach drugiego naboru inwestycji dotyczy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, 8 procent infrastruktury sportowej, a 7 procent edukacyjnej.

Projekt powiatu gostyńskiegowraz z wnioskiem o dofinansowanie znalazł się na liście pozytywnie rozstrzygniętych i zakłada przebudowę trzech ważnych odcinków dróg, które są dojazdowymi szosami do obwodnicy drogi wojewódzkiej 434: Głogówko - Drzęczewo (wraz z budową ścieżki rowerowej i parkingu przy drodze powiatowej, w pobliżu Świętej Góry), Gostyń - Grabonóg oraz Grabonóg – Podrzecze (wraz z budową ścieżki pieszo – rowerowej). 

Wartość projektu według kosztorysu to 15 800 000 zł, w tym kwota 15 000 000 zł pochodzić będzie właśnie z programu Polski Ład. Zarząd powiatu gostyńskiego informuje, że po otrzymaniu potwierdzenia udzielenia promesy powiat gostyński ogłosi postępowanie przetargowe na realizację zadania. Zgodnie z założeniami projektu inwestycja ma być zrealizowana do jesieni 2024 roku.

- Cieszy nas, że dofinansowanie uzyskał pomysł dotyczący kompleksowej modernizacji odcinków będących drogami dojazdowymi do największej inwestycji, która w historii dzieje się na terenie powiatu– obwodnicy drogi wojewódzkiej 434. Dzięki temu oprócz obwodnicy, zmodernizowane zostaną drogi wokół niej, a mieszkańcy będą mogli korzystać także ze ścieżek rowerowych i nowego parkingu. Powiat gostyński aktywnie sięga po środki zewnętrzne – rządowe i unijne. Dzięki temu możliwa jest realizacja wielu inwestycji poprawiających komfort życia mieszkańców - powiedział starosta gostyński Robert Marcinkowski.

Wyniki „rozdania” ogłosił w poniedziałek 30 maja premier Mateusz Morawiecki. Łączna liczba wniosków rozstrzygniętych pozytywnie wynosi 4989, z tego 47 procent wniosków z dofinansowaniem dotyczyło inwestycji drogowych. W sumie pomiędzy jednostki samorządu terytorialnego w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, której wyniki ogłosił premier Mateusz Morawiecki rozdysponowano 30 mld zł.

W ramach drugiego naboru do funduszy Polski Ład samorządy będą mogły zrealizować pięć tysięcy inwestycji, z czego ponad połowa w małych ośrodkach. Będzie wykonanych trzy i pół tysiąca kilometrów dróg, pięć tysięcy kilometrów chodników, inwestycje w 700 szkołach i 20 budynkach infrastruktury OSP.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy