Reklama

Ponad milion dołożyli do budowy kanalizacji sanitarnej w Siemowie. Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż. Z. Pacanowski

Ponad milion dołożyli do budowy kanalizacji sanitarnej w Siemowie.  Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Gostyniu - Zdjęcie główne

Gostyń. DO budowy kanalizacji sanitarnej w Siemowie trzeba było dołożyć ok. 1,2 mln zł | foto fotomontaż. Z. Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Gostyniu trwała niecałe 10 minut. Radni przyjęli uchwałę dotyczącą zmian budżetowych na 2022 rok. Tym samym dołożyli pieniądze do budowy kanalizacji sanitarnej w Siemowie.

Przypomnijmy, w połowie maja 2021 roku gmina Gostyń otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości 2 mln złotych na budowę kanalizacji sanitarnej w Siemowie. Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia umowę na realizację zadania podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Gostyński samorząd skorzystał z tzw. drugiego naboru i w 2019 roku - po otrzymaniu informacji z urzędu marszałkowskiego, że pozostały unijne fundusze w dziale związanym z ochroną środowiska - złożył wniosek o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Siemowie. 

Budowa kanalizacji sanitarnej w Siemowie jest kolejną taką inwestycją, realizowaną na terenach wiejskich dzięki unijnemu wsparciu. Wcześniej kanalizacja sanitarna została wybudowana w Kosowie, Czajkowie, Brzeziu i Czachorowie. Budowa kanalizacji sanitarnej w Siemowie otrzymała blisko 2 mln zł dofinansowania. Wartość zadania oszacowano na ponad 3,7 mln zł  - CZYTAJ TUTAJ.

Już w ubiegłym roku było wiadomo, że z budżetu gminy Gostyń trzeba będzie wyłożyć ok. 1,8 mln zł na dofinansowanie zadania. W sumie w budżecie na 2022 r. na realizację zadania w Siemowie zarezerwowano 4 mln zł.

Po ogłoszeniu przetargu na inwestycję okazało się, że kwota zaplanowana na jej realizację nie jest wystarczająca. Najbardziej korzystna oferta opiewała na sumę wyższą, niż zarezerwowana w budżecie samorządu Gostynia. 

- Potrzebujemy dodatkowo około miliona złotych, trzeba uzupełnić środki. A to wiąże się z tym, że nie możemy wybrać danego wykonawcy - wyjaśniał Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu. 

Na sesji nadzwyczajnej, która odbyła się 14 kwietnia radni Rady Miejskiej w Gostyniu podjęli decyzję, że należy uzupełnić kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji o 1.200.000 zł. To pieniądze pochodzące z tzw. wolnych środków, które pojawiają się w gminnych kasach w kwietniu, maju.

W przetargu na budowę kanalizacji sanitarnej w Siemowie udział wzięły 4 przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Chod-Dróg z Krobi, która zadeklarowała, że wykona inwestycję za blisko 5 mln zł.

Zadanie w Siemowie będzie realizowane w 2022 r. W jego ramach wykonany zostanie kolektor kanalizacji sanitarnej wraz z 2 przepompowniami ścieków. Główna nić kanalizacji sanitarnej będzie miała długość 4 800 mb (sieć grawitacyjna i tłoczna) z przyłączami kanalizacyjnymi do 87 nieruchomości. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa na długości 80 m. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy