Reklama

Polski Ład w Pogorzeli: zmodernizują szkołę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Polski Ład w Pogorzeli: zmodernizują szkołę - Zdjęcie główne

Szoła podstawowa w Pogorzeli będzie ogrzewana ekologicznie | foto Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Również gmina Pogorzela otrzyma promesę inwestycyjną z Rządowego Funduszu Polski Ład. Na modernizacje miejscowej szkoły podstawowej dostaną prawie 3 miliony złotych.

Każda z 7 gmin powiatu gostyńskiego "załapała się" na dofinansowanie co najmniej jednego projektu z  Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Nie inaczej było w Pogorzeli.

- W ramach Polskiego Ładu składaliśmy maksymalna dopuszczalną liczbę wniosków, czyli na 3 przedsięwzięcia – mówi Jerzy Hejduk, sekretarz w Urzędzie Miasta w Pogorzeli. - I otrzymaliśmy na 1 z nich dofinansowanie, a mianowicie projekt pt. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Pogorzeli”. Przekładając to na prostszy język, chodzi o termomodernizację obiektu przy ul Parkowej- .

Ma to obejmować przede wszystkim wymianę ogrzewania z węglowego na gazowe, co się łączy z wymiana kotłów i  wszystkich grzejników czy rur w pogorzelskiej podstawówce. Trzeba będzie również zagospodarować nowe pomieszczenie na kotłownię. Planowane jest również założenie instalacji fotowoltaicznej, docieplenie dachu, ścian, wymiana stolarki okiennej i źródeł światła na energooszczędne- to wszystko w ramach tego przedsięwzięcia.  - Wartość inwestycji jest spora bo 3 250 000 zł, w tym wkład własny gminy 325 000 zł czyli równe 10 %. - podkreśla urzędnik. Z Banku Gospodarstwa Krajowego spłynie do kasy gminy aż 2 9500 00 zł.

Przewidywany okres realizacji tej inwestycji to powyżej 12 miesięcy. Najpierw musi być podpisana umowa, ogłoszony przetarg a potem ruszy przebudowa, to oczywiste.

- Jako, że szkoła jest specyficznym budynkiem użytkowanym przez 10 miesięcy w roku, to będziemy się starać, by ta modernizacja przebiegała z jak najmniejszą uciążliwością dla uczniów, nauczycieli i pracowników placówki oświatowej – deklaruje J. Hejduk.

Chodzi nie tylko o rok szkolny, ale i ograniczenia czasowe związane z okresem grzewczym. 

 Wnioski nie dofinansowane w tym naborze to budowa drogi z Wziąchowa do Paradowa oraz rewitalizacja parku miejskiego w Pogorzeli. Ale są kolejne terminy składania wniosków.

 Wartym podkreślenia jest też, że ta szkoła będzie ostatnim budynkiem użyteczności publicznej w gminie Pogorzela, który do tej pory nie był  ogrzewany w sposób ekologiczny. Teraz to się zmieni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy