Reklama

Podwyżki dla urzędników i jednostek gminnych w Gostyniu. Zapowiedzi burmistrza się spełniły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Podwyżki dla urzędników i jednostek gminnych w Gostyniu. Zapowiedzi burmistrza się spełniły - Zdjęcie główne

Gostyń. Podwyżki w urzędzie miejskim i jednostkach organizacyjnych gminy Gostyń | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1.287.217 zł to kwota w budżecie gminy Gostyń, przeznaczona na podwyżki dla pracowników wszystkich jednostek, czyli żłobka, przedszkoli, szkół, MGOPS, DD Senior+, ŚDS, OSiR, ZGKiM, muzeum, biblioteki, GOK „Hutnik” i urzędu.

Reklama

Wyższe pensje dla urzędników gostyńskiego magistratu, jak i pracowników jednostek nie są niespodzianką. Były zapowiadane już jesienią 2021 roku. Na listopadowej sesji burmistrz Gostynia uprzedzał radnych, że wiosną 2022 r., podczas posiedzenia rady miejskiej  ponownie poruszy temat wzrostu wynagrodzeń urzędników.

- Wystąpię do państwa w I połowie roku, aby zaproponować dodatkowe środki na podwyżki ze względu na inflację, z którą mamy do czynienia w Polsce. Przyjmując założenia budżetowe nie spodziewaliśmy się, że będzie w kraju taka sytuacja - już dzisiaj inflacja jest na poziomie 10% - powiedział Jerzy Kulak - burmistrz gostyńskiej gminy, podczas listopadowej sesji.

Cel włodarza gminy Gostyń jest jeden - by w urzędzie miejskim pracowali ludzie dobrze wynagradzani, kompetentni. Zauważył, że w administracji gminy Gostyń z tym nie ma problemu od 10 lat.

- Już w grudniu na sesji budżetowej mówiłem, że potrzebna będzie w tym zakresie korekta, w wysokości zbliżonej do inflacji w Polsce. Zaproponowałem radnym przeznaczenie dodatkowych środków w budżecie na podwyżki dla pracowników. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie i w efekcie tych rozmów, na sesji radni zdecydowali o przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy na wzrost wynagrodzeń - w ten sposób burmistrz Jerzy Kulak skomentował decyzję radnych podjętą na sesji w marcu 2022 r. 

Przygotowując jesienią ubiegłego roku uchwałę budżetową na 2022 r., gminni samorządowcy zaplanowali na kolejny rok wzrost wynagrodzeń na poziomie średnio 4%.

Środki na ten cel dla jednostek gminy Gostyń zostały rozdysponowane w zmienionej uchwale budżetowej, którą podjęto w ubiegłym tygodniu - 10 marca na sesji rady miejskiej. Radny Maciej Czajka zastanawiał się podczas dyskusji, czy podział środków na podwyżki wynagrodzeń jest rzetelny, logiczny. Chciał wiedzieć, czy ilość osób, które otrzymają wyższe wynagrodzenie jest spójna.

- Różnice pomiędzy kwotami, jakie otrzymują jednostki gminne na wynagrodzenie są bardzo duże - mówił gostyński rajca podczas dyskusji nad projektem uchwały budżetowej.

- O wydziałach w ogóle nie możemy mówić. Jeśli chodzi o kwestię wynagrodzeń, mamy w budżecie jeden fundusz wynagrodzeń, w ramach urzędu, którym dysponuje wydział organizacyjny. Nie ma wzrostu wynagrodzeń w poszczególnych wydziałach, mówimy o jednostkach. Podwyżki dotyczą tylko pracowników administracji i obsługi, nie dotyczą nauczycieli. Może się jednak wydawać, że w jednej jednostce jest więcej, w innej -  mniej - odpowiedziała Hanna Marcinkowska, skarbnik gminy Gostyń.

W sumie plan wydatków gminy Gostyń zwiększył się do 6,4 mln zł, a deficyt ulegnie zwiększeniu o prawie 4,6 mln zł. Źródłem pokrycia dodatkowych potrzeb finansowych są środki budżetowe z lat ubiegłych. Dzięki takiej decyzji uda się podnieść pensje gminnych pracowników średnio do 8% w 2022 r.

- Jestem przekonany, że każdy pracownik powinien być godnie wynagradzany za swoją pracę - mówi włodarz gminy Gostyń. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy