Reklama

PILNE!!! Tymczasowa zmiana organizacji ruchu już dziś. Droga Gostyń-Piaski otwiera się na Wszystkich Świętych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Daria Marciniak

PILNE!!! Tymczasowa zmiana organizacji ruchu już dziś. Droga Gostyń-Piaski otwiera się na Wszystkich Świętych - Zdjęcie główne

Gostyn. trwa budowa obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia | foto Daria Marciniak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pogoda dopisuje, więc prace na placu budowy obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia cały czas trwają. Efekty widać gołym okiem. Zbliża się termin wprowadzenia kolejnych zmian w organizacji ruchu.

Nadchodzące uroczystości Wszystkich Świętych wziął pod uwagę wykonawca obwodnicy drogi 434 dla Gostynia. Spółka Strabag od piątku, 28 października 2022r. wprowadza zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 12 - Gostyń - Piaski.

- To pierwszy etap zmian, jakie mamy wprowadzić w najbliższym tygodniu. Wcześniej o tym nie sygnalizowaliśmy, ale zmiany mają usprawnić poruszanie się pojazdów po tej szosie przy okazji Wszystkich Świętych, kiedy częściej odwiedzamy cmentarze - wyjaśnił Piotr Górka, kierownik budowy obwodnicy drogi wojewódzkiej w Gostyniu.

Przez kilka miesięcy zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że ruch na krajowej „dwunastce” na odcinku z Gostynia do Piasków odbywa się wahadłowo. W ciągu dnia kierują nim pracownicy firmy Strabag, która buduje obwodnicę, po południu oraz w nocy kierowcy zdani są na sygnalizator świetlny. Od 28 listopada ruch z Gostynia w kierunku Jarocina zostanie udrożniony. Jest szansa na płynny przejazd w rejonie placu budowy nowej drogi - obwodnicy.

- Od piątku, skończą się utrudnienia związane z ruchem wahadłowym. Na kilka dni skierujemy ruch pojazdów po rondach. Przejazd samochodów nie będzie zaburzony w jakikolwiek sposób. Pozbędziemy się przestojów, nie będzie utrudnień związanych z  ręcznie kierowanym ruchem, z oczekiwaniem na zmianę światła na sygnalizatorze. W ten sposób chcemy usprawnić komunikację z okazji uroczystości związanych ze świętem zmarłych

W piątek 28 października, około  godz. 12.00 nastąpi odbiór budowy „kolejnej ćwiartki ronda” na węźle Piaski, należącego do obwodnicy Gostynia - będą obecni fachowcy, przedstawiciele inwestora - Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz wykonawcy - spółka Strabag. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, samochody będą mogły przejechać drogą do Piasków na wprost, „po rondach” (jak to było przed rozpoczęciem inwestycji).

- Rondo samo w sobie nie będzie uruchomione dla samochodów do jazdy dookoła, ale puścimy ruch przez rondo na wprost - potwierdza Piotr Górka, kierownik budowy.

Z kolei po Wszystkich Świętych - dokładnie w czwartek 3 listopada droga krajowa nr 12 pomiędzy rondami zostanie zamknięta całkowicie ze względu na budowany tam wiadukt.  Nie będzie przejezdna do wiosny 2023 roku.

- Ruch pojazdów puścimy przez łącznice węzła, tak przygotowaliśmy objazd - wyjaśnia kierownik budowy.

O zamknięciu ruchu przez DK 12 Gostyn - Jarocin, na odcinku z Gostynia do Piasków SZCZEGÓŁOWO PISALIŚMY TUTAJ

Od 18 października nieprzejezdna jest także droga powiatowa z Gostynia do Pępowa - tam budowane jest kolejne rondo.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy