Pijanego 42-latka policjanci zatrzymali w drugi dzień listopada, chwilę po godzinie 6.00. Kierowca autobusu znajdujący się w stanie nietrzeźwości przewoził 19 pasażerów.
Badanie trzeźwości wykazało u mieszkańca gminy Gostyń 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego sprawą zajmą się policjanci z Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.
- Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - mówi aspirant sztabowa Monika Curyk, rzecznik prasowa KPP Gostyń.
Komentarze (0)