Reklama

Piesi na przejściu na DK 12 w Gostyniu będą lepiej widoczni ? Czy bardziej bezpieczni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Piesi na przejściu na DK 12 w Gostyniu będą lepiej widoczni ? Czy bardziej bezpieczni? - Zdjęcie główne

Gostyń. Na doświetlenie przejśc dla pieszych połozonych na DK 12 w Gostyniu możemy liczyć jeszcze w tym roku? | foto GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 20 przejść dla pieszych, znajdujących się na drodze krajowej nr 12 w Gostyniu ma zostać przebudowanych i doświetlonych w 2023 r. GDDKiA ogłosiła postępowanie przetargowe na roboty budowlane w tym zakresie.

15 lutego 2023 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na roboty budowlane związane z poprawą bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK12 w Gostyniu.  

Inwestycja będzie polegała na zaprojektowaniu i budowie dwudziestu trzech doświetleń przejść dla pieszych we wskazanych lokalizacjach. Oświetlenie miałoby się pojawić przy „pasach” na ul. Powstańców Wlkp., przy przejściach położonych dookoła Ronda Solidarności, a także na ul. ks. F. Olejniczaka oraz Jana Pawła II.

Zadanie ma być realizowane, by zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejściach dla pieszych poprzez poprawę widoczności pieszych „na pasach” oraz w strefach oczekiwania. Termin składania ofert został wyznaczony na 3 marca 2023 r., do godz. 10:30.

To ciąg dalszy inwestycji, realizowanych w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 (PBID) - CZYTAJ TUTAJ. 

Według danych policji, w 2022 roku w wypadkach drogowych w Polsce zginęły 1883 osoby. Zgodnie z informacjami Komendy Głównej Policji mniej więcej 40% wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. PBID właśnie na tę grupę postanowił zwrócić szczególną uwagę. W ramach programu PBID 2021 – 2024 ma być zrealizowanych łącznie ok. 12 tys. zadań, które zostały pogrupowane w ponad 1100 Programów Inwestycji (PI).

 

Wykaz przejść dla pieszych na DK 12, w Gostyniu, które będą doświetlone w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej:

ul. Powstańców Wlkp. (od Ronda Czarnego Legionu), Sądowa, Rondo Solidarności, ul. ks. F. Olejniczaka

 

 

ciag dalszy - ul. Jana Pawła II w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy