Reklama

Okradali markety w Wielkopolsce, wpadli w ręce gostyńskiej policji. Gdzie chowali towar?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Z. Pacanowski/KPP w Gostyniu

Okradali markety w Wielkopolsce, wpadli w ręce gostyńskiej policji. Gdzie chowali towar? - Zdjęcie główne

Gostyńscy policjanci przyłapali złodziei z Gruzji niemal na gorącym uczynku | foto fotomontaż Z. Pacanowski/KPP w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kremy do protez, szampony, ale też uchwyty do telefonów komórkowych - taki towar cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem obywateli Gruzji, którzy robili zakupy w marketach w oryginalny sposób. Zamiast toreb używali... kurtek.

Podczas przeszukania w KPP w Gostyniu wyszło na jaw, że...

Trzech Gruzinów w wieku 23, 28 i 29 lat po prostu trudniło się kradzieżą z dyskontów spożywczych w Wielkopolsce, a wpadli w ręce gostyńskiej policji. Dla lepszych efektów swoich działań złodzieje poświęcali odzież. W kurtkach Gruzini zrobili dodatkowe nacięcia, specjalnie po to, by tam chować skradzione rzeczy. Gostyńscy śledczy szybko to odkryli podczas przeszukania.

Złodzieje z Gruzji działania rozpoczęli w Rawiczu

Pechowego dnia, którym był czwartek, 7 kwietnia, zdążyli okraść 4 markety. Swoją pracę złodzieje z Gruzji rozpoczęli w powiecie rawickim. W godzinach przedpołudniowych ekipa wybrała się do sklepów w Miejskiej Górce i Rawiczu. Tam z marketów Gruzini ukradli artykuły higieniczne i elektroniczne o wartości 1.063 zł. Przy wyborze towaru, szczególnie „zadbali” o higienę sztucznej szczęki.

- Trzech sprawców, wspólnie i w porozumieniu, z marketu w Miejskiej Górce ukradło 41 kremów do protez zębowych oraz dwie tabletki do czyszczenia protez. Łączna wartość strat to 1.063,56 zł - relacjonuje asp. sztab. Tomasz Duszak z KPP w Rawiczu. 

Za to z jednego ze sklepów w Rawiczu ukradli także ładowarki do telefonów.

Kremy do protez zębowych stały się atrakcujnym towarem również w Gostyniu

Po tej „robocie” udali się do Gostynia. Na kradzież wybrali dyskonty znanej sieci, które mieszczą się przy ul. Łąkowej i Poznańskiej.

- Dzielnicowy KPP Gostyń po godzinie 17.00 otrzymał telefon od pracownika ochrony, pracującego w markecie przy ulicy Poznańskiej w Gostyniu. Chodziło o grupę mężczyzn, którzy zachowywali się podejrzanie. Przypuszczano, że mogą okradać market - mówi sierż sztab. Marek Balczyński, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

Jeden zwiał samochodem z parkingu. Zostawił kolegów?

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusz zauważył dwóch z trójki mężczyzn, którzy bardzo się spieszyli, idąc  w kierunku centrum miasta. Trzeci z mężczyzn, który zdążył odjechać z parkingu fordem, zatrzymany został przez gostyńskich patrolowców w rejonie ulicy Mostowej w Gostyniu. 

Ponacinane kurtki, a w nich skradzione artykuły

W trakcie przeszukania obywateli Gruzji policjanci zauważyli, że mężczyźni mają ponacinane kurtki, a tam ukryte artykuły higieniczne i elektroniczne.

- Wśród tych rzeczy było mnóstwo kremów do protez, szamponów, ale też uchwyty do telefonów komórkowych - zdradza z-ca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

Scenariusz z powiatu rawickiego się powtórzył. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do KPP Gostyń.

Kara grzywny i Gruzini zostali zwolnieni

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Gostyniu przedstawili im zarzuty, dotyczące kradzieży mienia na szkodę dyskontów zlokalizowanych przy ulicy Poznańskiej i Łąkowej w Gostyniu. Jakby tego było mało, w toku prowadzonych czynności operacyjno-dochodzeniowo-śledczych gostyńscy kryminalni ustalili, że ta sama grupa mężczyzn "gościła" w Miejskiej Górce i Rawiczu. W tej sytuacji mężczyźni zatrzymani przez gostyńskich funkcjonariuszy dobrowolnie poddali się karze. Otrzymali karę grzywny - po 2.500 zł każdy. Kara ma być również ogłoszenie wyroku do publicznej wiadomości. Złodzieje zostali zwolnieni.

- To „obywatele świata”. Ostatni adres ich zamieszania wskazywał na Wrocław - informuje sierżant sztab. Marek Balczyński z KPP w Gostyniu, zapewniając, że skradzione mienie o wartości kilku tysięcy złotych wróciło do pokrzywdzonych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy