Zataczając się poszedł do kasy
Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie, około godziny 14:30, w Pępowie. Uwagę osób postronnych przebywających na stacji paliw zwrócił mężczyzna, który przyjechał volkswagenem.
- Po zatankowaniu pojazdu poszedł do kasy, wtedy świadkowie zauważyli, że mężczyzna zatacza się i prawdopodobnie znajduje się pod działaniem alkoholu. Gdy wrócił do swojego pojazdu, zabrali mu kluczyki i powiadomili patrol policji - relacjonuje podkomisarz Monika Curyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.
Interweniujący policjanci z ust mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu - jak się wkrótce okazało, nie bez przyczyny.
- Alkomat wykazał, aż 2,7 promila alkoholu w organizmie 40-latka. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy - dodaje oficer prasowa gostyńskiej komendy powiatowej policji.
Mieszkańcy wyczekali go i udaremnili dalszą jazdę
Podobnie niechlubny "wynik" osiągnął dwa razy młodszy kierowca opla, którego tego samego dnia, około godziny 20.30 kilku mieszkańców zauważyło w Siedmiorogowie Drugim (gmina Borek Wielkopolski).
- Styl jazdy pojazdu wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadkowie wyczekali moment, w którym pojazd zwolnił i wykorzystali ten czas, by odebrać kierowcy kluczyki i udaremnić mu dalszą jazdę - podaje M. Curyk.
20-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał w orgazmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo 20-latek posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami, a decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia.
Obaj mężczyźni będą teraz tłumaczyć się przed sądem. Oprócz dotkliwych kar finansowych i zakazu prowadzenia pojazdów grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ
"Obywatelskie ujęcie to przywilej..."
- To kolejne zdarzenie, gdzie świadkowie wykazali się czujnością i poczuciem praworządności. Widząc zagrożenie, natychmiast zareagowali. Dzięki takim wzorowym postawom wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Eliminowanie z nich potencjalnych ,,zabójców” jest priorytetem. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji - komentują i apelują gostyńscy policjanci.
Informacje: KPP w Gostyniu
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.