Reklama

Nowe poradnie w gostyńskim szpitalu. Dyrektor realizuje swoją wizję rozwoju?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Nowe poradnie w gostyńskim szpitalu. Dyrektor realizuje swoją wizję rozwoju? - Zdjęcie główne

Przy gostyńskim szpitalu rozpoczną działalność 3 nowe poradnie | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Wielkopolsce od 1 maja 2022r. w ramach ubezpieczenia pacjentów zacznie przyjmować 36 nowych poradni specjalistycznych . W tej grupie są również poradnie w Gostyniu.

Wielkopolski oddział NFZ w Poznaniu rozstrzygnął konkursy, dzięki którym pacjenci mają lepszy dostęp do leczenia. Postępowania konkursowe prowadzone były we wszystkich subregionach: poznańskim, pilskim, konińskim, kaliskim i leszczyńskim. Trzy poradnie w Gostyniu są jedynymi, które zostaną otwarte w subregionie leszczyńskim.

Nowe poradnie w szpitalu w Gostyniu już od maja

Już za kilka tygodni, od 1 maja wielkopolscy pacjenci będą mogli leczyć się w 36 nowo zakontraktowanych poradniach specjalistycznych. Wśród nowych poradni są m.in. kardiologiczne, neurologiczne, urologiczne, leczenia bólu czy ginekologiczno-położnicze.

- Regularnie analizujemy sytuację w Wielkopolsce i w tych miejscach, gdzie widzimy potrzebę zwiększenia dostępności do leczenia, ogłaszamy postępowania konkursowe. Zdarza się, że  z inicjatywą wychodzą przedstawiciele podmiotów, którzy chcą na przykład poszerzyć swoją ofertę o kolejne specjalizacje. Ważne jest dla nas uzupełnianie tzw. „białych plam” na mapie Wielkopolski, czyli otwieranie poradni w miejscu, gdzie do tej pory dostęp do danego specjalisty był ograniczony. Nasi pracownicy wykonują dużą pracę, żeby regularnie kontraktować kolejne placówki tam, gdzie są one potrzebne – tłumaczy Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ. – Wyłonione w ostatnich konkursach poradnie działają w zakresie kilkunastu specjalności. Wśród nich są m.in. kardiologia, ginekologia i położnictwo, neurologia, choroby wewnętrzne i chirurgia. Cieszę się również, że pacjenci zyskają szerszy dostęp do tak istotnej poradni, jak poradnia leczenia bólu. 

Trzy nowe poradnie i wszystkie trzy przy szpitalu w Gostyniu

W subregionie poznańskim zostaną podpisane umowy na 16 nowych poradni specjalistycznych. W subregionach pilskim i konińskim będzie ich po 6. Jedna mniej pojawi się w subregionie kaliskim, a 3 w leszczyńskim i są to właśnie nowe punkty w Gostyniu.

Wiele spośród wyłonionych w ostatnich konkursach placówek będzie działało przy szpitalach, podobnie jak te przy powiatowej lecznicy w Gostyniu: poradnia kardiologiczna, poradnia chirurgii ogólnej dla dzieci oraz poradnia chirurgiczna. Niektóre z nich przeznaczone są dla pacjentów wymagających opieki po leczeniu szpitalnym.

Przypomnijmy, od 1 lipca 2021 roku lekarze specjaliści mogą przyjmować pacjentów bez ograniczeń, za dodatkowe świadczenia dostaną pieniądze 

- Wygląda to w ten sposób, że jeśli chodzi o specjalistykę i poradnie specjalistyczne - tu nie ma już limitów finansowania. To oznacza, że specjaliści mogą przyjąć każdego pacjenta i mają zagwarantowane, że będą mieli za zrealizowane świadczenie zapłacone w pełnej wysokości. To jest nowość, która funkcjonuje od zeszłego roku - poinformował Mikołaj Woźniak z biura prasowego WOW NFZ w Poznaniu. 

Dyrektor rozpoczął realizację swojej wizji rozwoju gostyńskiego szpitala?

Czyżby nowy dyrektor SP ZOZ w Gostyniu Zbigniew Hupało, który jest jednocześnie menadżerem szpitala rozpoczął realizację deklaracji złożonych w grudniu 2021 r. tuż po objęciu stanowiska.

- Mam ambicję, żeby nasz szpital był jednym z najlepszych w Wielkopolsce - powiedział wtedy, w wywiadzie z gostynska.pl dyrektor SP ZOZ w Gostyniu [cały wywiad TUTAJ].

Z kolei radnych powiatowych zapewniał - przedstawiając swoją wizję rozwoju szpitala - że dla niego jest najważniejsze, aby instytucja rozwijała te profile, którymi dzisiaj dysponuje. Zauważył, że nasz szpital powiatowy  ma potencjał w każdym obszarze, w którym się zajmuje pacjentami.

- Widzę tutaj również sporo niewykorzystanych możliwości, takich, które  pozwoliłby na zwiększenie wartości kontraktów z NFZ, a to wiąże się z polepszeniem opieki i - mam nadzieję - ze zdobyciem większego zaufania ze strony potencjalnych pacjentów - deklarówał w grudniu 2021 r. nowy dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

Zdaniem dyrektora Zbigniewa Hupało gostyński szpital choć jest lokalny, ale z pewnymi obszarami, które wyrastają ponad lokalny wymiar - miał na myśli chirurgię dziecięcą czy długoterminową. I głównie w tym zakresie od maja zostaną w Gostyniu uruchomione poradnie specjalistyczne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy