Reklama

Nowa zastępca dyrektora PUP w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PUP w Gostyniu

Nowa zastępca dyrektora PUP w Gostyniu - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Anna Stankiewicz jest nowym zastępcą dyrektora w PUP w Gostyniu | foto PUP w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przejściu na emeryturę Andrzeja Czupryńskiego, funkcję zastępcy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu przejęła Anna Stankiewicz, dotychczasowa kierowniczka działu instrumentów rynku pracy w urzędzie. 

Andrzej Czupryński przeszedł na emeryturę po 16 latach pracy w gostyńskim urzędzie. W ten sposób pojawił się wakat, w związku z czym szefowa PUP - Justyna Krzyżostaniak zaproponowała pracę na stanowisku zastępcy kierownikom poszczególnych działów. 

- Chodziło o to, by zachować pewną hierarchię w awansach, w rozwijaniu kariery moich urzędników. Początkowo zgłosiły się 3 osoby, z których 2 po pewnym czasie zrezygnowały – wyjaśnia Justyna Krzyżostaniak.

Z kandydatów zainteresowanych przejęciem stanowiska, pozostała Anna Stankiewicz, która w urzędzie prowadzi bardzo ważny, kluczowy dla tej instytucji dział – instrumentów rynku pracy.

- Warto przypomnieć, że już od dawna rola urzędu pracy jest zupełnie inna. Nie jest to instytucja, która tylko przyjmuje i rejestruje bezrobotnych, a także przyjmuje oferty pracy. Aktywizujemy te osoby, zachęcamy do podjęcia odpowiednich działań. Anna Stankiewicz była odpowiedzialna za organizowanie wszelkich form aktywizacji, korzystając z unijnych projektów, dotacji, transz, z czego należy się dokładnie rozliczać. Jako kierownik działu nadzorowała wszystkie te działania bez zarzutów, wszelkie kontrole przechodzimy idealnie  – argumentuje swoją decyzję dyrektor PUP w Gostyniu.

Justyna Krzyżostaniak podkreśla, że Anna Stankiewicz jest osobą kompetentną, „właściwą na właściwym miejscu”. 

- Znam ją od 2000 r., kiedy zawitała na staż do urzędu pracy. Nigdy mnie nie zawiodła – mówi szefowa PUP w Gostyniu. 

W ciągu ostatnich 8 lat zespół pracowników PUP w Gostyniu zmniejszył się o 10 osób – po przejściu na emeryturę zastępcy dyrektora i głównej księgowej, obecnie w placówce pozostały 34 etaty. 

Anna Stankiewicz, oprócz tego, że przejmie obowiązki zastępcy dyrektora PUP, pozostanie kierownikiem działu instrumentów rynku pracy, nadal będzie nadzorowała formy aktywizacji bezrobotnych.

- Jednak jest również potrzebna jako zastępca dyrektora, by zachować „ciągłość dowodzenia”. Została uprawniona do podpisywania wszelkich umów i decyzji. Tych ostatnich w 2022 roku wydaliśmy ponad 7 tysięcy – wyjaśnia Justyna Krzyżostaniak.

Anna Stankiewicz ma 43 lata, wykształcenie ekonomiczne. W roku 2000 rozpoczęła staż w PUP Gostyń. Pracowała niecały rok. W 2005 r. została zatrudniona w urzędzie na umowę o pracę. Od 2017 r. pełni funkcję kierownika działu instrumentów rynku pracy. Jak traktuje przejście na stanowisko zastępcy dyrektora PUP?

- Poniekąd jest to awans, ale wciąż będę się zajmowała swoimi dotychczasowymi sprawami. Liczę się z tym, że przybędzie obowiązków. Każdy awans się z tym wiąże – mówi Anna Stankiewicz.

Oprócz dodatkowych obowiązków dostanie wyższą pensję i własny gabinet. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy