Reklama

Niebawem zaczyna się nabór do żłobka w Gostyniu. Kto może ubiegać się o miejsce dla dziecka?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Niebawem zaczyna się nabór do żłobka w Gostyniu. Kto może ubiegać się o miejsce dla dziecka? - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po długim majowym weekendzie w gminie Gostyń rusza nabór do Żłobka Miejskiego. Zainteresowani rodzice lub opiekunowie do 12 maja będą mogli składać dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024. 

Reklama

Żłobek Miejski w Gostyniu to stosunkowo „młoda” instytucja, która istnieje od 2 lat. Została otwarta w lutym 2021 r., a mieści się przy ul. Strzeleckiej - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

O miejsce i opiekę w placówce mogą się ubiegać rodzice dzieci, które ukończyły 20 tydzień życia do ukończenia 3 roku życia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe jest przedłużenie pobytu dziecka w żłobku do ukończenia 4 lat.  

Rekrutacja do żłobka w Gostyniu rusza od czwartku 4 maja 2023 r., a to oznacza, że od tego dnia zainteresowani  mogą składać niezbędne dokumenty rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024 w Żłobku Miejskim w Gostyniu. Rodzice będą mieli na to czas do piątku, 12 maja. 

Do żłobka przyjmowane są dzieci mieszkające w gminie Gostyń, które poddane zostały obowiązkowym szczepieniom ochronnym lub są zwolnione z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych.

By maluch został przyjęty do placówki, przynajmniej jeden z rodziców (opiekunów prawnych) powinien odprowadzać podatek dochodowy w gminie Gostyń.

Zgodnie ze Statutem Żłobka Miejskiego w  Gostyniu, pierwszeństwo w przyjęciu do placówki mają:

  • dzieci z rodzin wielodzietnych (troje i więcej),
  • dzieci niepełnosprawne, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności,
  • dzieci rodzica (opiekuna prawnego), wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności bądź całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
  • dzieci rodzica (opiekuna prawnego) samotnie wychowującego dziecko (w rozumieniu art.
    50 ust. 5 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3),
  • dzieci obojga rodziców lub opiekunów prawnych, którzy pracują zawodowo lub uczą się (w tym prowadzą działalność gospodarczą lub rolniczą, ewentualnie studiują dziennie lub zaocznie)
Pobyt dziecka w gminnej placówce jest odpłatny. Od stycznia 2023 r. opłaty są wyższe niż w początkowym okresie funkcjonowania placówki. Rada Miejska w Gostyniu 22 września 2022 r., podejmując stosowną uchwałę, ustaliła wysokoć opłaty za pobyt i maksymalną wysokości opłaty za wyżywienie dziecka w Żłobku Miejskim w Gostyniu. Zatem:

  • miesięczna opłata za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Gostyniu do 10 godzin dziennie wynosi 400 zł;
  • opłatę dodatkową, za pobyt dziecka w żłobku ponad 10 godzin ustalono na 50 zł za każdą rozpoczętą godzinę 
  • maksymalna, dzienna wysokość opłaty za wyżywienie dziecka w żłobku to 11 zł 
Żłobek Miejski w Gostyniu dysponuje 27 miejscami dla maluchów. Na rok. szk. 2022/2023 wszystkie są zajęte. Na liście rezerwowej we wrześniu było ok. 50 czekających na wolne miejsce w żłobku.

Wnioski i oświadczenia można pobrać TUTAJ KLIK. Dokumenty przyjmowane będą w placówce przy ul. Strzeleckiej w godzinach otwarcia żłobka (od poniedziałeku do piątku, w godz. 6.30-16.30)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy