Reklama

Nie tylko naucza, ale sama się uczy. Nowa dyrektorka w przedszkolu „Jedyneczka” w Gostyniu

Opublikowano: czw, 29 lip 2021 15:17
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Gostyniu

Nie tylko naucza, ale sama się uczy. Nowa dyrektorka w przedszkolu „Jedyneczka” w Gostyniu - Zdjęcie główne

Iwona Konieczna (pierwsza z prawej) nowym dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gostyniu | foto Urząd Miejski w Gostyniu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Wszystkie moje przyszłe działania będą skierowane na całościowy rozwój osobowy dzieci oraz na tworzenie właściwego klimatu sprzyjającego rozwojowi przedszkola. Pragnęłabym, aby przedszkole „Jedyneczka” było kojarzone z tym, co najlepsze w tego typu placówce, a więc bezpieczeństwem oraz przyjazną i rodzinną atmosferą - mówi Iwona Konieczna, nowa dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gostyniu.

Dwoje dyrektorów: Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gostyniu i Szkoły Podstawowej w Kunowie odebrało z rąk burmistrza Gostynia nominacje dyrektorskie na 5–letnią kadencję. Z kolei dyrektorkom placówek w Siemowie i Daleszynie przedłużono rok kadencję na stanowisku. Dziś w gostyńskim ratuszu odbyło się spotkanie w tej sprawie. 

 

Konkursy na dyrektorów zostały ogłoszone w czerwcu. Ten na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gostyniu wygrała Iwona Konieczna. Od nowego roku szkolnego zastąpi na stanowisku Grażynę Malińską.

Iwona Konieczna pracowała w przedszkolu miejskim przy ul. Wrocławskiej od 12 lat. Dotychczas była nauczycielką dyplomowaną wychowania przedszkolnego. Ukończyła studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie na kierunku Pedagogika w zakresie Pedagogika społeczna, a także studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika w zakresie Edukacja wczesnoszkolna i arteterapia. Iwona Konieczna posiada także dyplomy ukończenia studiów podyplomowych z zakresu: pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej ze specjalnością Pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz zarządzania w oświacie.

Nowa dyrektorka przedszkola miejskiego zamierza doprowadzić do tego, aby przedszkole było innowacyjne, twórcze i otwarte na potrzeby społeczności lokalnej. 

- Pracując tyle lat w tej placówce dużo się nauczyłam od współpracowników i czuję się na siłach aby spełnić oczekiwania rodziców, dzieci bo to jest dla mnie największy priorytet. Co ważne, wykazuję postawę refleksyjnego praktyka, który nie tylko naucza, ale sam się uczy. Dlatego mam pełną świadomość jak ważne dla mnie i samego przedszkola jest i będzie autoewaluacja i nieustanne podnoszenie kwalifikacji, które będą przekładać się na lepszą pracę moją i całego grona przedszkola „Jedyneczka” - mówi Iwona Konieczna.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.