Reklama

Nagrody dla najlepszych z najlepszych. Dostali nawet po 2 tysiące złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Nagrody dla najlepszych z najlepszych. Dostali nawet po 2 tysiące złotych - Zdjęcie główne

Najlepsi maturzyści otrzymali nagrody finansowe | foto fot. Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - To dobry czas, żeby pogratulować wam, ale także waszym rodzicom, nauczycielom i dyrektorom, którzy przez lata tworzyli warunki dla waszej edukacji - tymi słowami Robert Marcinkowski, gostyński starosta zwrócił się do absolwentów szkół średnich, którzy najlepiej zdali maturę. Nagrody w wysokości 1000 zł zasilą ich konta.

12 absolwentów z czterech szkół ponadpodstawowych działajacych w Gostyniu i powiecie, którzy najlepiej zdali egzamin dojrzałości, otrzymało nagrody finansowe. Gratulacje maturzystom i ich rodzicom złożyli przedstawiciele powiatu gostyńskiego. 

Najlepszych z najlepszych docenił zarząd powiatu gostyńskiego.

 - Wspieramy zdolną młodzież. To dobra inwestycja w przyszłość - pisze na portalu społecznościowym starosta Robert Marcinkowski.

Nagrodę w wysokości 1000 zł brutto za uzyskanie najlepszego wyniku maturalnego otrzymali:

  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu: Małgorzata Dolata, Julia Agnieszka Turbańska i Wiktoria Cyprian,
  • Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu: Jan Zboralski, Szymon Strugała oraz Sandra Pejas,
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi – Łukasz Glura, Wiktoria Wojtecka, Wiktoria Pautrzak
  • Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu: Mikołaj Plackowski, Anna Wawrzyniak oraz Eryk Szymkowiak. 
Ponadto nagrodzeni zostali także laureaci olimpiad wiedzy. Jakub Olejnik, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, za uzyskanie tytułu finalisty w VXIII Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym otrzymał 2000 zł. Przemysław Hądzlik, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, finalista VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej - 1000 zł. Taka sama kwota zasili też konto Kacpra Pietruli (ucznia ZSZ w Gostyniu) - finalisty XI Olimpiady Logistycznej.

- Część z was żegna się ze swoimi szkołami i rozpoczyna nowy etap - mówił starosta gostyński Robert Marcinkowski. To dobry czas, żeby pogratulować wam, ale także waszym rodzicom, nauczycielom i dyrektorom, którzy przez lata tworzyli warunki dla waszej edukacji. Dzisiejszą nagrodę możemy traktować jako swego rodzaju formę inwestycji wierząc, że być może po studiach wrócicie do powiatu gostyńskiego, będziecie tu mieszkać i pracować, rozwijając naszą małą ojczyznę - dodał starosta.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy