Reklama

Finansowe wyróżnienia dla maturzystów i olimpijczyków. Nagrodzeni najlepsi z najlepszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Finansowe wyróżnienia dla maturzystów i olimpijczyków. Nagrodzeni najlepsi z najlepszych  - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Dwunastu maturzystów z czterech szkół ponadpodstawowych oraz dziewięciu olimpijczyków otrzymało stypendia w wysokości 1000 zł. | foto Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzi, zdolni, ambitni, z pasją. Najlepsi maturzyści ze szkół prowadzonych przez powiat gostyński oraz laureaci olimpiad i konkursów przedmiotowych otrzymali stypendia. Spotkanie odbyło się 16 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Dwunastu maturzystów z czterech szkół ponadpodstawowych oraz dziewięciu olimpijczyków otrzymało stypendia w wysokości 1000 zł. Gratulacje uczniom złożył starosta gostyński Robert Marcinkowski i wicestarosta Janusz Sikora. 

- Możecie być z siebie dumni. Szczególne podziękowania należą się też waszym rodzicom i nauczycielom – zwrócił się do wyróżnionych Robert Marcinkowski, starosta powiatu gostyńskiego.

W sumie dwanaścioro maturzystów z czterech szkół ponadpodstawowych oraz dziewięcioro olimpijczyków otrzymało stypendia w wysokości 1000 zł. Gratulacje uczniom złożył - oprócz włodarza powiatu, również  wicestarosta Janusz Sikora. 

- Cieszymy się, że możemy gościć najlepszych maturzystów i uczniów – laureatów olimpiad szkolnych. Specjalnie dla Was wdrożyliśmy program 1000+, czyli stypendium w kwocie 1000 złotych. – mówił Robert Marcinkowski, podkreślając, że inwestycja w młode talenty jest też szansą na rozwój rynku pracy i przedsiębiorczości. 

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpili uczniowie z czterech szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat gostyńskim: Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. W poniedziałek 16 sierpnia najlepsi otrzymali gratulacje i nagrody finansowe za osiągnięcia na polu nauki.

Czek na 1000 złotych dostali:

z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu:

- Barbara Ratajczak,
- Marta Helena Glura,
- Zuzanna Bartkowiak

z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu

- Anna Stanisławska,
- Dawid Betka,
- Kacper Grobelny,

z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi

- Agnieszka Klemens,
- Karolina Gałka,
- Aleksandra Walkowiak 

z Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu

- Dominika Kasperkowiak,
- Maja Majchrzak
- Maria Krzyżostaniak 

 

Ponadto stypendia tej samej wysokości trafiły do laureatów olimpiad przedmiotowych. Nagrody otrzymały dwie finalistki VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce: Maria Niemczyk oraz Julia Roszak, a także zwycięzca X edycji Olimpiady Logistycznej: Kacper Pietrula oraz zdobywczyni trzeciego miejsca Aleksandra Hoffmann. Czeki na 1000 zł dostali także dwukrotni finaliści polskiej edycji międzynarodowego konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat: Kacper Grobelny, Piotr Skoracki, Dawid Betka, Mikołaj Koralewski oraz  Mikołaj Krzyżostaniak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy