Reklama

Na drogach powiatu gostyńskiego więcej patroli policyjnych. Trwa akcja „Znicz”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na drogach powiatu gostyńskiego więcej patroli policyjnych. Trwa akcja „Znicz” - Zdjęcie główne

Powiat gostyński. Policja od 29 października prowadzi działania Znicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy weekend z dniem Wszystkich Świętych. Wiele osób pojedzie na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich. W tym czasie na drogach krajowych spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu.

Reklama

W powiecie gostyńskim podobnie jak w całym kraju wczoraj (29 października) ruszyła policyjna akcja „Znicz”. A to oznacza więcej patroli na drogach i w okolicach cmentarzy.

Wzmożony ruch pojazdów na drogach, to wynik zarówno rozpoczynającego się długiego weekendu, ale przede wszystkim zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. W tym okresie wiele osób zdecyduje się wykorzystać przedłużony weekend na odwiedzanie grobów swoich bliskich oraz przemieszczanie się na spotkania rodzinne. W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach.

W ramach akcji Znicz, która zaplanowana została do 2 listopada 2021 roku, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole.

Już w piątek policjanci w całej Polsce - wczesnym rankiem - rozpoczęli akcję „Znicz”. W jej ramach funkcjonariusze w Gostyniu przypominali podstawowe zasady. Są apele i prośby, aby kierowcy „zdejmowali nogę z gazu”. Są też prośby do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza przy przejściach dla pieszych, o zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu.

Podczas działań w szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwrócą też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów.

Zmienna jesienna pogoda wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania, w tym widoczność. Przypominamy kierującym, że w okolicach cmentarzy będzie się poruszało wielu pieszych, również osób starszych, których będzie można spotkać także po zmroku. Natomiast pieszych uczulamy, aby podczas korzystania z drogi mieli na uwadze własne bezpieczeństwo.

Wybierając się na cmentarz pamiętajmy również o konieczność przestrzegania zasad związanych z epidemią Covid-19.

Podczas trwającego weekendu na drogach krajowych na terenie województwa wielkopolskiego w okolicach cmentarzy mogą pojawić się zmiany w organizacji ruchu. W większości przypadków będzie to ograniczenie prędkości do 40-50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Na niektórych skrzyżowaniach może zostać wyłączona sygnalizacja świetlna i wprowadzone zostanie ręczne kierowanie ruchem. W takiej sytuacji kierujący pojazdami oraz piesi muszą się stosować do sygnałów wydawanych przez osoby kierujące ruchem. 

Na liście dróg, na których wprowadzono zmiany organizacji ruchu nie znalazły się te z powiatu gostyńskiego. Gdzie zostaną wprowadzone zmiany na drogach?

  • DK92 w miejscowości Swarzędz - ograniczenia prędkości do 50 km/h w okolicy cmentarza
  • DK92 w miejscowości Kostrzyn Wielkopolski - ograniczenie prędkości do 40 km/h na dojeździe do skrzyżowania z drogą powiatową nr 2409P do Pobiedzisk
  • DK11 w miejscowości Oborniki (ul. 11 Listopada) - wprowadzenie zakazu możliwości skrętu w prawo z drogi krajowej nr 11 w ul. Garażową od strony Piły.
WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy