Reklama

Mniej urodzeń, więcej zgonów i rozwodów w gminie Gostyń. Nie ma się z czego cieszyć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Mniej urodzeń, więcej zgonów i rozwodów w gminie Gostyń.  Nie ma się z czego cieszyć - Zdjęcie główne

Gmina Gostyń - więcej rozwodów i zgonów niż urodzeń | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poszperaliśmy w statystykach USC w Gostyniu. Ilu mamy w gminie nowo narodzonych Majeczek, Marii, a także Wojtków i Nikodemów? To najpopularniejsze imiona, jakie rodzice nadawali maluchom w Gostyniu, w minionym roku.

Co mówią statystyki o danych demograficznych z 2021 roku w gminie Gostyń? Gostyński Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował tyle samo ślubów co w roku poprzednim, mniej urodzeń dzieci, ale więcej zgonów.

O 200 maluchów mniej

W ubiegłym roku zarejestrowano 467 urodzeń, z czego 437 dotyczyło dzieci urodzonych w Gostyniu, a 30 to transkrypcje aktów z zagranicy. To o wiele mniej niż w 2020 roku, kiedy w Gostyniu urodziło się i zarejestrowało 664 dzieci - 640 dotyczyło dzieci urodzonych w Gostyniu, a 24 to transkrypcje aktów z zagranicy. 

Liczba urodzeń z minionego roku jest także zdecydowanie mniejsza niż w 2019 r., kiedy na świat przyszły 722 maluchy, a - dla przypomnienia - w 2018 r. zanotowaliśmy w Gostyniu 772 nowo narodzonych dzieci. 

Najpopularniejsze imiona

W ubiegłym roku wśród noworodków (tak samo jak w 2020 roku) było zdecydowanie więcej chłopców (241), niż dziewczynek (192). Wśród imion rodzice najczęściej wybierali: Maja, Maria, Julia i Zuzanna dla dziewczynek oraz Wojciech, Nikodem, Szymon i Aleksander dla chłopców.

Odeszło więcej osób

Gostyński Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował w ubiegłym roku 611 zgonów: 605 zgonów na terenie gminy Gostyń, a 6 to transkrypcja aktu z zagranicy. Rok wcześniej USC sporządziło 458 aktów zgonu, z czego 1 to było wpisanie zagranicznego aktu zgonu do polskich ksiąg stanu cywilnego. Natomiast w 2019 r. USC w Gostyniu  zarejestrował 438 aktów zgonu, z czego 5 to było wpisanie zagranicznego aktu zgonu do polskich ksiąg stanu cywilnego

Małżeństwa i rozwody. Jak to było?

Jeśli chodzi o miniony rok, to zarejestrowano również 109 małżeństw. 104 śluby odbyły się na terenie gminy Gostyń, a 5 to transkrypcje aktów z zagranicy. Liczba zawartych małżeństw nie zmieniła się w porównaniu do roku 2020 kiedy na taki krok również zdecydowało się 109 par. 

Za to w przypadku zawieranych małżeństw liczba z ubiegłego roku jest mniejsza w porównaniu z 2019 rokiem. Wtedy to odbyło się 120 ślubów. 

Małżeństwa cywilne w roku 2021 stanowiły ponad 56% wszystkich zawieranych małżeństw, to więcej niż rok wcześniej (46%).

W przypadku rozwodów, w 2021 r. Urząd Stanu Cywilnego w Gostyniu odnotował więcej rozwodów (45) niż rok wcześniej (37). Natomiast w 2019 r. zarejestrowano 39 rozwodów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy