Reklama

"Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Akcja w szkole podstawowej w Piaskach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hasłem przewodnim dzisiejszej zabawy jest „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Przy okazji obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, egzaminatorami są najmłodsi uczniowie z klas czwartych. Bezbłędne odpowiedzi w trzyminutowym teście nagradzane są certyfikatami i uściskiem dłoni jednego z dziesięciorga członków komisji egzaminacyjnej. Uczestnicy mają satysfakcję i chwilę przerwy od zaplanowanych lekcji.

Dzień Tabliczki Mnożenia. Młodsi sprawdzają starszych

W dzisiejszej matematycznej zabawie biorą udział uczniowie wszystkich klas, od czwartych wzwyż, wraz z chętnymi nauczycielami. Każdy z uczestników dostaje kilka prostych działań matematycznych do rozwiązania w nieprzekraczalnym czasie 3 minut. Osoby, które rozwiążą je bezbłędnie, otrzymują stosowny certyfikat.

- Egzaminatorami są uczniowie klas czwartych, których wybiera się w tych klasach na podstawie kilku kartkówek z matematyki- wyjaśnia Paulina Andrzejczak, nauczycielka matematyki w piaskowskiej szkole. - Ci najlepsi sami wcześniej zdają ten „egzamin”, a następnie jako komisja egzaminacyjna sprawdzają skrupulatnie odpowiedzi przychodzących grupami uczniów.

Trzyminutowe egzaminy są okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z tabliczki mnożenia, przypomnienia sobie jej po wakacjach i potwierdzeniem, że nawet osoby starsze ją znają  i przydaje im się w dorosłym życiu.

Trzy minuty stresu?

Po pierwszej godzinie lekcyjnej i na początku drugiej, przeegzaminowano kilkudziesięcioro uczniów i kilku nauczycieli, w tym dyrektor placówki - Jolantę Karkos oraz księdza Dawida Majdę. Komisja wydała 46 zaświadczenia o zdaniu egzaminu. Młodszym uczniom pomagają życzliwe asystentki z klasy VIII C, wydające certyfikaty. Matematyczna zabawa ma trwać 3 godziny, wszystko dzieje się sprawnie i w sympatycznej atmosferze. Wydaje się, że najbardziej dumni z zaświadczeń są nauczyciele i to nie tylko matematyki.

Jeden z pedagogów  z uśmiechem stwierdził, że nie wiedział jakie to stresujące, ale dał radę i otrzymał zaświadczenie.

- Dzisiejszy konkurs ma na celu propagowanie matematyki i tabliczki mnożenia - mówi matematyk Ewelina Kordus-Larska, koordynator zabawy. - Dzieci chętnie biorą w nim udział, zarówno egzaminatorzy, jak i rozwiązujący zadania.

Tym razem w szkole, za rok może poza nią

W tym roku szkoła w Piaskach nie zgłaszała się formalnie do obchodów dnia tabliczki mnożenia, który na świecie obowiązuje w ostatni piątek września. Październikowe spotkanie jest oddolną, wewnątrzszkolną inicjatywą

- Po kilkuletniej przerwie chcieliśmy przypomnieć prostą formułę egzaminu - dodają organizatorki. - Jest też możliwa wersja poza murami szkoły, plenerowa, ale w tym roku chcemy wrócić małymi kroczkami.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy