Reklama

Miniony rok nie był łatwy dla gostyńskiej policji. Przez to zyskali wielki szacunek społeczości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Zdaję sobie sprawę, że na co dzień z pewnością spotykacie się nie tylko z wdzięcznością ze strony obywateli, ale również z hejtem oraz brakiem zrozumienia i agresją. Tym bardziej składam państwu wyrazy uznania i najwyższego szacunku - powiedziała Lucyna Jaworska-Wojta, przewodnicząca wojewódzkiego zarządu zakładowego NSZZ pracowników policji podczas obchodów tegorocznego Święta Policji.

Reklama

Oficerowie, funkcjonariusze i pracownicy gostyńskiej policji oraz zaproszeni goście spotkali się 23 lipca na uroczystości na terenie Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie. Tam - po covidowej przerwie - obchodzono Święto Policji.

Święto Policji w Polsce przypada 24 lipca, w rocznicę powstania w 1919 polskiej Policji Państwowej. W bieżącym roku zatem przypadają 101. rocznica powołania Policji Państwowej, 31. rocznica wejścia w życie ustawy o policji oraz 96-lecie powołania policji kobiecej, dlatego jubileuszowe obchody były bardziej uroczyste niż rok wcześniej - nie było gminy z powiatu gostyńskiego, która nie wydelegowałaby do Rokosowa swojego przedstawiciela.

 

Gostyńscy policjanci wykonywali dodatkowe obowiązki związane z obostrzeniami

Komendant powiatowy Piotr Gorynia przypomniał, że rocznicowe uroczystości odbywają się wciąż w cieniu pandemii. Mówił o tym, że miniony rok nie był łatwy dla funkcjonariuszy, gdyż oprócz standardowych, stałych obowiązków przypisanych służbom mundurowym, wykonywano zadania z zakresu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Mimo tych wszystkich zmian i nowych wyzwań cel naszego działania nadal pozostaje ten sam: zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i chronić ludzkie życie. Zgodnie ze słowami roty ślubowania, które każdy z nas wstępując w szeregi składa - powiedział mł. insp. Piotr Gorynia, komendant KPP w Gostyniu.

Wyrazy wdzięczności uznania skierował dla całej załogi KPP w Gostyniu za ogromne zaangażowanie i poświęcenie w prowadzone dotychczas działania, mające na celu respektowanie obostrzeń związanych z koronawirusem.

 

Gostyńska komenda policji się rozbudowywuje

Szef gostyńskich mundurowych podczas przemówienia wspomniał także o inwestycji, jaką realizuje obecnie komenda powiatowa policji.

 - Każda instytucja, aby sprawnie funkcjonować musi przystosować się do systematycznie zmieniających się warunków pracy. Rok 2021 dla gostyńskiej jednostki to nie tylko czas zmierzenia się z epidemią, ale także z niedogodnościami i utrudnieniami związanymi z modernizacją i rozbudową komendy - mówił mł. insp. Piotr Gorynia.

Zaznaczył, że podjęte działania związane z remontem obiektu mają podnieść komfort pracy policjantów i pracowników cywilnych, a także podnieść standard obsługi interesantów.

 

Pracę docenił kapelan gostyńskich policjantów

Ks. Dariusz Dąbrowski - kapelan policji również nawiązał do pracy funkcjonariuszy w czasie pandemii, kiedy to zostali postawieni w bardzo trudnej roli, pomiędzy dwoma ważnymi wartościami.

- To wartości, których próbowaliście strzec: bezpieczeństwa publicznego, jak i również wolności obywatelskiej. To nie był czas łatwy, ale myślę, że wywiązaliście się z obowiązków doskonale. Przez to zyskaliście wielki szacunek naszej społeczości, ale jednocześnie w pełni wykonaliście to wszystko, co do was należy - mówił kapłan.

 

Deklaracje przewodniczącej wojewódzkiego zarządu zakładowego NSZZ Pracowników Policji

Na uroczystość gostyńskiej policji w Rokosowie dotarła także (po wielu obietnicach) Lucyna Jaworska-Wojta, przewodnicząca wojewódzkiego zarządu zakładowego NSZZ Pracowników Policji. Podziękowała mundurowym za zaangażowanie, oddanie służbie i pracy.

- To wasza determinacja i poświęcenie pozwoliły na egzekwowanie zasad bezpieczeństwa, służących ochronie życia i zdrowia dla nas wszystkich. (...)Wiem, że są wśród was tacy, którzy stracili bliskich z powodu Covid-19, którzy sami byli chorzy. Jestem jednak przekonana, że wasze poświęcenie i ofiarność pozwolą nam już wkrótce cieszyć się normalnością w otoczeniu rodzin i przyjaciół - powiedziała.

Przyznała, że pandemia i rozmiar obszaru, który został nią objęty zaskoczyły wszystkich, ale mimo to związek zawodowy pracowników policji poza bieżącym wsparciem walczy o poprawę statusu prawnego i materialnego pracowników policji. Wspomniała o projekcie ustawy, który ma określić właściwe miejsce pracowników policji.

- Obecnie mamy gotowy projekt ustawy o policji, który - jestem do tego przekonana - pozwoli określić wreszcie właściwe miejsce pracowników cywilnych w naszej formacji - deklarowała Lucyna Jaworska-Wojta. - Nasz projekt obejmuje nie tylko kwestię zatrudnienia, podległości służbowej czy wynagrodzenia - kontynuowała przewodnicząca związków zawodowych.

W projekcie ustawy umieszczono również zagadnienia związane z prawami emerytalnymi, warunkami szkodliwymi pracy czy nagrodami jubileuszowymi.

- Mam nadzieję, że dzięki naszym staraniom będzie on wkrótce procedowany - przyznała.

 

Awanse, medale i wyróżnienia w gostyńskiej policji

Obchody jubileuszowe: 101. rocznicy powołania Policji Państwowej, 31. rocznicy wejścia w życie ustawy o policji oraz 96-lecia powołania policji kobiecej były okazją do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, okolicznościowych medali związkowych i podziękowań dla policjantów oraz pracowników cywilnych, którzy przez ostatnie półtorej roku w sposób nieoceniony pełnili służbę i wzorowo wykonywali powierzone im obowiązki. Odznaczeni, awansowani i wyróżnieni pracownicy gostyńskiej policji otrzymali gratulacje od komendanta i obecnych gości. 

 

Złoty medal  „Za  długoletnią służbę ” otrzymał asp. Henryk Grabny   

 Komendant wojewódzki policji mianował: 

 - na stopień  nadkomisarza  policji komisarza Rafała Szafraniaka 

- na stopień komisarza policji podkomisarza Daniela Drygasa 

 

Pozostałe mianowania na stopnie otrzymali:

- na stopień aspiranta sztabowego policji

 • st. asp. Barbara Piotrowiak
 • st. asp. Robert Sobczak 
- na stopień starszego aspiranta policji 

 • asp. Artur  Chudy 
 • asp. Piotr  Jankowski
 • asp. Krzysztof  Jędrowiak
 • asp. Kinga Kaczmarek
 • asp. Łukasz Leśniarek
 • asp. Przemysław Lisiecki 
 • asp. Paweł Patelka
 • asp. Filip Ratajczak
 • asp. Piotr  Skwara 
 • asp. Jakub Woźny
na stopień aspiranta policji 

 •  - mł. asp. Marcin Niezgódka 
 • - mł. asp. Błażej Szymczak 
na stopień młodszego aspiranta policji 

 • sierż. szt.  Jarosław  Pecolt
 • sierż. szt.  Adam Wójta 
 • sierż. szt. Patryk Lichy 
na stopień sierżanta sztabowego policji 

 •  st. sierż. Mateusz Kordus  
 • st. sierż. Kamil Łagódka  
na stopień starszego sierżanta policji 

 • sierż. Lidia  Bartkowiak 
 • sierż. Tomasz Cieślak  
 •  sierż. Paweł Ratajczak 
 • sierż. Adam Szymanowski 
 • sierż. Szymon Wytykowski  
na stopień sierżanta policji 

 • st. post. Marcin Patelka 
 • st. post. Adam Polny 
 • st. post. Joanna Pospiech  
 • st. post. Katarzyna Wojciechowska
 Komendant powiatowy policji w Gostyniu mianował na stopień starszy posterunkowy policji 

 •  post. Marcin Koszyk 
 • post. Szymon Przybył 
 • post. Wiktor Rabczewski 
 • post. Michalina Skórska 
Medale za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów 

Medal XXX-lecia Powstania  NSZZ Policjantów otrzymał  Przemysław  Gajda 

Medal 100-lecia  powstania  policji państwowej otrzymali:

 1.  Anita  Godniak
 2. Jarosław  Godniak
 3. Mateusz Kordus
 4. Patryk Lichy
 5.  Dominik  Kowalski 
 

Brązowy Medal NSZZ Policjantów  województwa  wielkopolskiego otrzymali:

 1. Karolina Krawiec
 2. Monika Curyk
 3.  Robert Sobczak
 4.  Adam Wójta
 5.  Lucjan Adamiak
 6. Dariusz Juskowiak
 7. Mateusz Szewczykowski
 8.  Krzysztof  Gogół
 9.  Błażej Horała
 10.  Waldemar kania
 11. Jakub Woźny
 12.  Piotr Struczak
 13. Filip Ratajczak
 14. Hubert Sławiński
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy