Reklama

Mikołaje 2022 - Gostyń! Możemy uszczęśliwić dzieci. Przyłącz się!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. PCPR

Mikołaje 2022 - Gostyń! Możemy uszczęśliwić dzieci. Przyłącz się! - Zdjęcie główne

Akcja Mikołaje 2021 - właśnie paczka dotarła do jednego z młodych mieszkańców powiatu gostyńskiego | foto arch. PCPR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trudno w to uwierzyć, gdyż dopiero odpoczywaliśmy na wakacjach, ale za niecałe dwa miesiące święta Bożego Narodzenia. Właśnie rusza piętnasta powiatowa akcja pomocowa Mikołaje 2022. Mamy okazję uszczęśliwić dzieci na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do przyłączenia się.

Akcja Mikołaje 2022 polega na przygotowaniu paczki dla dziecka wskazanego przez organizatorów. Może się ona składać np. z zabawek, w tym edukacyjnych, gier planszowych, książek, przyborów szkolnych, słodyczy itp. Paczka może też być przygotowana dla osoby starszej, samotnej, schorowanej czy osoby z niepełnosprawnością. Upominki dla takich osób mogą składać się z długoterminowych środków żywności, kawy, sprzętu AGD, słodyczy, środków czystości oraz artykułów chemicznych, (np. proszków do prania) oraz koców. 

- Można też podarować luzem dary, które złożą się na paczki dla rodzin czy osób w potrzebie – mówi Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Przyłącz się do akcji Mikołaje 2022! Jak można to zrobić?

PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „Dziecko" akcję Mikołaje przygotowuje od 2008 roku, czyli piętnasty rok z rzędu. W jej ramach wolontariusz - grupowy lub indywidualny - sam ustala wartość podarunku. Paczki odbiera PCPR w Gostyniu (ul. Wrocławska 8  - II poziom). Można je dostarczać do 17 grudnia. 

Poszczególni uczestnicy akcji obejmują swoim patronatem konkretne osoby. Listy dzieci i osób potrzebujących dostępne są w PCPR w Gostyniu (u Hanny  Czwojdy, tel. 65 572 75 28). W gostyńskim PCPR można też zgłaszać potrzebujących (mail: [email protected]).

Paczki trafią do rodziców, którzy wręczą je dzieciom pod choinkę. Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły, iż mają rodziców, którzy mimo przeciwności losu starają się spełniać dziecięce marzenia.  

Akcja Mikołaje 2022. Co z paczkami dla seniorów?

Paczki dla seniorów czy osób z niepełnosprawnością zostaną im przekazane bezpośrednio. Pracownicy oraz wolontariusze PCPR w Gostyniu, ośrodków pomocy społecznej oraz Stowarzyszenia „Dziecko” zadbają, by podarki trafiły do swoich adresatów przed Świętami Bożego Narodzenia. W przekazaniu paczek mogą też uczestniczyć darczyńcy. 

Można też zebrać i przekazać dary, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „Dziecko” skompletują paczki dla potrzebujących. 

- Zapraszamy darczyńców: szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, firmy sektora gospodarczego i ich pracowników oraz indywidualnych mieszkańców powiatu. Dzięki nim zostaną przygotowane duże paczki dla dzieciaków, osób starszych czy niepełnosprawnych, którzy nie mogą liczyć na prezent pod choinką lub na wsparcie w trudnym okresie zimowym. Można też zebrać środki finansowe i przekazać je na przykład na leczenie stomatologiczne, rehabilitacyjne lub okulistyczne dziecka, przez konto Stowarzyszenia „Dziecko”, tak jak zdarzało się w latach ubiegłych - informuje Mirosław Sobkowiak. 

Do tej pory, dzięki wspólnej akcji mieszkańcy powiatu przygotowali już ponad 5.270 dużych paczek dla dzieciaków, które nie mogą liczyć na prezent pod choinkę i dla potrzebujących wsparcia samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnością. 

Organizatorzy zapraszają tych, którzy chcą przygotować paczkę dla dziecka lub dla samotnego seniora czy osoby z niepełnosprawnością, do kontaktu z PCPR w Gostyniu (tel. 65 572 75 28, mail: [email protected]) lub Stowarzyszeniem „Dziecko” (tel. 725 167 236, mail: [email protected]). Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do końca listopada.

W ubiegłym roku akcja Mikołaje 2021 przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, o czym przeczytacie TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy