Reklama

Mieszkaniec gminy Borek Wielkopolski dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo tego jeździł bez uprawnień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ArchiwumZycieGostynia

Mieszkaniec gminy Borek Wielkopolski dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo tego jeździł bez uprawnień - Zdjęcie główne

Borek Wielkopolski. Za złamanie zakazu sądowego i niezastosowanie się do decyzji starosty krotoszyńskiego 36-latek ponownie stanie przed obliczem Temidy | foto ArchiwumZycieGostynia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę wieczorem (26 marca 2022r.) w miejscowości Kromolice, gmina Pogorzela dzielnicowy posterunku policji w Borku Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej jadącego samochodem 36-letniego mieszkańca tejże gminy. Okazało się, że mężczyzna wsiadając za kierownicę volkswagena LT popełnił przestępstwo, za które odpowie teraz przed sądem.

Na mieszkańcu gminy Borek Wielkopolski ciążył wydany przez Sąd Rejonowy w Gostyniu zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz wydana przez starostę krotoszyńskiego decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznym kategorii B. Stało się to na skutek prowadzenia przez 36-latka pojazdów pod wpływem alkoholu.

- Za popełnione przestępstwo z artykułów 244 i 180a kodeksu karnego mężczyzna odpowie przed sądem - informuje sierżant sztabowy Marek Balczyński, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

  • Art.  180a - prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień
Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  • Art.  244. - niestosowanie się do orzeczonych środków karnych
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (...) prowadzenia pojazdów (...) albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy