Reklama

Mieszkańcy Kuczynki w gminie Krobia toną w błocie. Za sytuację winią zarządcę drogi i wykonawcę kanalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardzo niezadowoleni z „bałaganu”, który pozostał po inwestycji kanalizacyjnej w Kuczynce (w gminie Krobia) są mieszkańcy wsi. Chętnie dzielą się zdjęciami zabrudzonych chodników i domów, zapchanych studzienek oraz uszkodzonych samochodów.

- Kanalizacja jest zakończona, jest zrobiony odbiór, ale proszę na to wszystko spojrzeć - mówi jedna z osób, która zgłosiła się do naszej redakcji z prośba o pomoc w pokazaniu skali problemu, jaki ma miejsce w wiosce.

„W szkole od razu widać, które dzieci są z Kuczynki”

W rozmowie ona i kilkoro mieszkańców przyznają, że od dawna czekają na skanalizowanie wioski i mające nastąpić po tym remont samej drogi, ale nie spodziewali się „takiego burdlu”.

- Powiem tak, w ogóle do zasypania tej kanalizacji nie jest użyty tłuczeń, tylko jakieś błoto jest przywiezione - dodaje inna z interweniujących osób.

- Mąż, który pracuje co prawda w innej firmie uważa, aby wszystko było prawidłowo zrobione i byśmy mogli użytkować nowy asfalt, który ma tutaj być położony - to powinni zasypać całość tłuczniem. A od spodu sypali żwir i dopiero jakiś kamyszek z ziemią. No to nie jest zrobione tak, jak się należy i teraz jak ktoś ma niskie podwozie, to nie wiem, czy nie urwie miski olejowej albo dziury w podwoziu - tłumaczy mieszkanka Kuczynki.

Mieszkańcy zwracają także uwagę na masy błota, które pozostały po budowie kanalizacji.

- Tutaj nawet nie widać, gdzie jest koniec chodnika. Człowiek idzie i w pewnym momencie się zapada. Z wózkiem z dzieckiem też nie ma co wychodzić - opowiadają rozżaleni interweniujący.

Pokazują m.in. na ubrudzone elewacje domów. Wyjaśniają, że dzieci wożą samochodami na miejscowy przystanek autobusowy, bo jeżeli puszczą pociechę samą, to „w szkole od razu widać, które są z Kuczynki”. 

- Syn raz cały dzień siedział w ubłoconych butach - zdradza mieszkanka Kuczynki.

MZWiK zobowiązało się do posprzątania

O inwestycję i sposób wykonawstwa zapytaliśmy władze powiatu gostyńskiego zarządcę drogi (sama kanalizacja jest realizowana przez Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich).

Jak dowiedzieliśmy się odbiór, pasa drogowego związanego z budową kanalizacji sanitarnej miał miejsce 25 listopada.

- W dzień odbioru stan wykonanych prac był staranny i nie budził wątpliwości - mówi Tomasz Langner, kierownik referatu ds. dróg Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Według jego zapewnień w ramach współpracy MZWiK po zakończeniu prac miał zobowiązać się do oczyszczenia jezdni i chodnika z zalegającego błota.

Przetarg na wykonanie prac polegający na przebudowie drogi zostanie ogłoszony na przełomie stycznia i lutego 2022 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy