Reklama

Reklama

Mieszkańcy Kuczynki w gminie Krobia toną w błocie. Za sytuację winią zarządcę drogi i wykonawcę kanalizacji

Opublikowano: pon, 27 gru 2021 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardzo niezadowoleni z „bałaganu”, który pozostał po inwestycji kanalizacyjnej w Kuczynce (w gminie Krobia) są mieszkańcy wsi. Chętnie dzielą się zdjęciami zabrudzonych chodników i domów, zapchanych studzienek oraz uszkodzonych samochodów.

Reklama

- Kanalizacja jest zakończona, jest zrobiony odbiór, ale proszę na to wszystko spojrzeć - mówi jedna z osób, która zgłosiła się do naszej redakcji z prośba o pomoc w pokazaniu skali problemu, jaki ma miejsce w wiosce.

„W szkole od razu widać, które dzieci są z Kuczynki”

W rozmowie ona i kilkoro mieszkańców przyznają, że od dawna czekają na skanalizowanie wioski i mające nastąpić po tym remont samej drogi, ale nie spodziewali się „takiego burdlu”.

- Powiem tak, w ogóle do zasypania tej kanalizacji nie jest użyty tłuczeń, tylko jakieś błoto jest przywiezione - dodaje inna z interweniujących osób.

- Mąż, który pracuje co prawda w innej firmie uważa, aby wszystko było prawidłowo zrobione i byśmy mogli użytkować nowy asfalt, który ma tutaj być położony - to powinni zasypać całość tłuczniem. A od spodu sypali żwir i dopiero jakiś kamyszek z ziemią. No to nie jest zrobione tak, jak się należy i teraz jak ktoś ma niskie podwozie, to nie wiem, czy nie urwie miski olejowej albo dziury w podwoziu - tłumaczy mieszkanka Kuczynki.

Mieszkańcy zwracają także uwagę na masy błota, które pozostały po budowie kanalizacji.

- Tutaj nawet nie widać, gdzie jest koniec chodnika. Człowiek idzie i w pewnym momencie się zapada. Z wózkiem z dzieckiem też nie ma co wychodzić - opowiadają rozżaleni interweniujący.

Pokazują m.in. na ubrudzone elewacje domów. Wyjaśniają, że dzieci wożą samochodami na miejscowy przystanek autobusowy, bo jeżeli puszczą pociechę samą, to „w szkole od razu widać, które są z Kuczynki”. 

- Syn raz cały dzień siedział w ubłoconych butach - zdradza mieszkanka Kuczynki.

MZWiK zobowiązało się do posprzątania

O inwestycję i sposób wykonawstwa zapytaliśmy władze powiatu gostyńskiego zarządcę drogi (sama kanalizacja jest realizowana przez Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich).

Jak dowiedzieliśmy się odbiór, pasa drogowego związanego z budową kanalizacji sanitarnej miał miejsce 25 listopada.

- W dzień odbioru stan wykonanych prac był staranny i nie budził wątpliwości - mówi Tomasz Langner, kierownik referatu ds. dróg Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Według jego zapewnień w ramach współpracy MZWiK po zakończeniu prac miał zobowiązać się do oczyszczenia jezdni i chodnika z zalegającego błota.

Przetarg na wykonanie prac polegający na przebudowie drogi zostanie ogłoszony na przełomie stycznia i lutego 2022 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 dni temu | ocena +0 / -0

  kotussss

  Ktoś kto pisze te komentarze to chyba sam nie wie co pisze i nie zna wcale miejscowośći , nie ma pojęcia że to bałagan po kanalizie

 • 16 dni temu | ocena +1 / -0

  Zniesmaczona

  Komentarze pod tym artykułem to chyba pisali pseudospecjalisci od dróg którzy odebrali zdalnie tę fuszerkę....

 • 21 dni temu | ocena +0 / -1

  Ezehiel

  Najlepsza jest pani "ekspertka" od kruszywa. Bo mąż pracuje w podobnej firmie to ona wie co i jak ,no jprd.., ręce opadają. Dziennikarski poziom na równi ,z ekspertyzą tej pani. Przedszkole!!

 • 22 dni temu | ocena +2 / -1

  ddd

  rolnicy niech posprzataja

 • 22 dni temu | ocena +5 / -1

  Kuczynek

  A czy w kuzynce kiedyś było czysto? Droga rozje.. przez rolników, którzy zjeżdżając z pola nawet nie potrafią kół wyczyścić. Nie wiem czy jest sens w ogóle robić ta drogę

  • 22 dni temu | ocena +1 / -0

   Kierowca 2

   Przejeżdżałem kilka razy w czasie prac i niejedno krotnie widziałem jak błoto z okolicznych pól i gospodarstw jest wywożone raz osobiście zwróciłem uwagę jak pół drogi gnojem zasypane było to tylko ramionami wzruszyli. Teraz się to wymieszało z kamieniem i jest efekt. Brak rzetelnego podejścia do artykułu. Pismak twierdz że kruszywa jest za mało i ... Rozwiń

  • 22 dni temu | ocena +3 / -0

   KIEROWCA

   Przecież to najbardziej brudna miejscowość jaką w życiu widziałem. A remont kanalizacji nie ma z tym nic wspólnego. Now droga??? Ha, dobre sobie. Zobaczymy miesiąc po oddaniu nowej nawierzchni do użytku jaki będzie syf.