Reklama

Mieszkańcy Gostynia nie protestowali i rozczarowali organizatorów. Policja wyjaśnia sprawę

Opublikowano: pon, 12 kwi 2021 16:45
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Mieszkańcy Gostynia nie protestowali i rozczarowali organizatorów. Policja wyjaśnia sprawę - Zdjęcie główne

Na gostyńskim rynku 11 kwietnia zebrała się garstka protestujących | foto Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - To my, to my, Polacy! To my, to my, Polacy! To my to my, Polacy! - dało się słyszeć na rynku w Gostyniu, w niedzielę w południe. Tak wołała garstka zebranych osób z Gostynia na znak protestu przeciwko covidowym obostrzeniom. I... na tym się skończyło. Z marszu ulicami miasta organizatorzy zrezygnowali. Miało być 140 osób, przyszło około 20.

 Akcję przygotowały środowiska kibicowskie. Protesty antyrządowe, a dokładnie przeciwko restrykcjom i obostrzeniom, jakie wprowadził władza w walce z koronawirusem odbywały się 11 kwietnia w kilku miastach Polski, w tym również w Gostyniu. Przyświecało im hasło: "Polaku Dawaj z Nami".

- „Służba zdrowia nie działa, ludzie przez brak dostępu do służby zdrowia umierają w swoich domach, dzieci nasze od roku są uczone zdalnie, co nie wpływa dobrze na ich psychikę i relacje z rówieśnikami. Powiedzmy w końcu dość! Czy ty gostyniaku staniesz w obronie swoich praw?! Jak również swoich dzieci i najbliższych?! Skruszmy w końcu te kajdany które odbierają nam wolność!! Jesteś wolnym człowiekiem nie bądź bierny wobec obecnej sytuacji! Razem możemy więcej! Czas pokazać że jesteśmy i nie zgadzamy się na obecną sytuacją tego nierządu!” - w ten sposób do udziału w proteście mieszkańców Gostynia i powiatu zachęcał na profilu facebookowym organizator.

Dawał do zrozumienia, że dla grupy liczącej mniej niż 100 osób organizacja marszu antyrządowego się nie opłaca.

- Jeśli nie zgadzasz się na obecną sytuację i zamykanie bezprawnie gospodarki i kraju, jeśli nie jesteś obojętny, przyjdź na protest - pisał Arek.

"Polaku Dawaj z Nami" - protest antyrządowy w Gostyniu nie wypalił!

 

Rezultat był taki, że udział zadeklarowało około 140 osób. Wszystko zapowiadało się po myśli organizatorów. Akcja "Polaku dawaj z nami!" w Gostyniu mogła się udać. Do „obstawiania” działań protestacyjnych przeciwko obowiązującym restrykcjom przygotowała się policja. Jednak organizatorzy zawiedli się tym, co zobaczyli  11 kwietnia, o  godz. 12.00. Na gostyński rynek przyszła nieliczna grupa około 20 osób, w tym rodziny z dziećmi. Koordynator akcji przyznał, że liczył na większą ilość uczestników.

- Widzę, że wszyscy są zniewoleni cały czas przez rząd. Dopóki bieda nie zajrzy do garów, to wtedy wyjdą na ulice. Ale wtedy będzie już za późno. Obudzą się z ręką w nocniku - powiedział. Zrezygnowano z przemarszu ulicami miasta. Uczestnicy wykrzyczeli kilka haseł i... rozeszli się. - Dzięki wszystkim za przybycie. Chyba pojadę jednak do Głogowa - powiedział na końcu główny organizator, zabierając głośnik. 

"Polaku Dawaj z Nami" - protest antyrządowy w Gostyniu nie wypalił!

 

Gostyńska policja obserwowała, co się dzieje, ale nie interwerniowała. Nietrudno było zauważyć, że akcja została odwołana przez organizatora, zanim jeszcze się rozpoczęła z uwagi na bardzo niską frekwencję. Funkcjonariusze uznali, że do protestu nie doszło.

- Policja nie podejmowała interwencji, aby nie prowokować do różnego rodzaju zachowań agresywnych tej grupy osób, która się tam znalazła. Dysponujemy materiałem dowodowym, przeprowadzimy czynności wyjaśniające - podsumowała  asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu. - Większość osób, które się tam zgrupowały jest nam znana. Jeśli dopatrzymy się nieprawidłowości, to będziemy kierować wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Gostyniu. Nieprawidłowością może być popełnienie wykroczeń polegających na niestosowaniu się do obecnych obostrzeń sanitarnych, np. nie zasłanianie ust i nosa w miejscu publicznym - dodała.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -5

    Sasin

    Słabe przygotowania ja teraz się dowiaduje że coś niby miało być A gdyby było dobrze info rozeslane napewno by dotarło do mnie Jak mi moich z ajomych i naprwno byśmy brali udział w ciemno mogę powiedzieć że z 15 osób z mojego otoczenia napewno by przyjechało ale jak nikt nic o tym nie słyszał. Kuepsko

  • 9 miesięcy temu | ocena +14 / -3

    Miki

    Jaki organizator taki protest