Reklama

Laptopy dla seniorów z Dziennego Domu Senior+  w Gostyniu. Dostali kasę z ministerialnego dofinansowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ach. DD Senior + Gostyń/fb

Laptopy dla seniorów z Dziennego Domu Senior+  w Gostyniu. Dostali kasę z ministerialnego dofinansowania - Zdjęcie główne

foto ach. DD Senior + Gostyń/fb

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprzęt mamy kupiony. Niedługo rozpoczniemy zajęcia z wykorzystaniem nowych urządzeń - cieszy się Agnieszka Wojtkowiak, kierowniczka Dziennego Domu Senior+ w Gostyniu. Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu wyposażenie placówki zwiększyło się o 4 dodatkowe laptopy.

Reklama

W DD Seinor + w Gostyniu powstaną dodatkowe stanowiska do prowadzenia zajęć z informatyki, z obsługi komputera, które mają służyć podniesieniu poziomu kompetencji cyfrowych seniorów. We wrześniu 2022 r. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło otwarty konkurs „Cyfrowe Kluby Seniora”, w którym o dofinansowanie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty działające na rzecz osób starszych.

Gmina Gostyń skorzystała z okazji, w Dziennym Domu Senior+  przygotowano wniosek na realizację projektu związanego z doposażeniem w sprzęt komputerowy. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że na realizację projektu placówka otrzymała 19 200 zł.

- Te pieniądze pozwoliły na zakup 4 laptopów dla seniorów z monitorami o wielkości powyżej 17 cali. Taki mieliśmy plan, że urządzenia mają być dostosowane z ekranem dla seniorów. Laptopy wykorzystane zostaną w zajęciach komputerowych, w których coraz chętniej uczestniczą podopieczni Dziennego Domu Senior + - wyjaśnia Agnieszka Wojtkowiak.

Komputerowe zajęcia w domu „Senior+” w Gostyniu prowadzone są od dłuższego czasu. Placówka ma na wyposażeniu kupione wcześniej dwa laptopy i trzy tablety. 

- Zajęcia, które podnoszą i rozwijają umiejętności seniorów pod względem obsługi komputera i korzystania z internetu się odbywają, ale potrzeby wciąż się zwiększają. Coraz więcej seniorów chce się dokształcać w tym kierunku. Tym bardziej skorzystaliśmy z ministerialnego programu. Staraliśmy się o sprzęt jak najbardziej dostosowany do seniorów. Jeśli chodzi o tablety, różnie bywa z obsługą. Dzięki nowym laptopom oferta naszych zajęć komputerowych zostanie poszerzona - mówi kierowniczka DD Senior+ w Gostyniu.

Zajęcia komputerowe w DD Senior + prowadzą terapeuci. Przekazują seniorom podstawowe informacje, uczą obsługi programu Word, posługiwania się myszką (zdolności manualne), orientacji w wyszukiwarce internetowej, a także obycia z grami komputerowymi, służącymi stymulacji umysłowej. 

- Nasi seniorzy, którzy już nieźle radzą sobie na portalach społecznościowych, cały czas też mogą doskonalić się w wysyłaniu zdjęć, filmów, wyszukiwanie GIF-ów. Dla nas są to oczywiste umiejetności, dla seniorów niekonieczne musi być to prosta sprawa. Jeśli się nauczą, zawsze mają z tego satysfakcję - zapewnia Agnieszka Wojtkowiak, kierownik DD Senior + w Gostyniu.

Gostynńskie kino otwiera się na seniorów - wprowadza zupełnie nowy cykl filmowy - WIĘCEJ TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy