Reklama

Laboratoria Przyszłości w szkołach w Borku Wlkp. Nowoczesny sprzęt, nowe wyposażenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Laboratoria Przyszłości w szkołach w Borku Wlkp. Nowoczesny sprzęt, nowe wyposażenie - Zdjęcie główne

Borek Wlkp. Dofinansowanie z programu Laboratoria przyszłości | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Borek Wlkp. otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu do dwóch szkół podstawowych trafi nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Jakie wyposażenie wybrali dyrektorzy?

Do kasy boreckiej gminy trafi ponad 216 tys. zł dofinansowania. Pieniądze przeznaczone są dla szkół podstawowych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu placówki będą mogły pozyskać nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. 

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GOVTECH w kancelarii prezesa Rady Ministrów. Wsparcie finansowe, jak zapewnia ministerstwo, zostanie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego przez samorząd. Przyznane środki pozwolą na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej.

Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w katalogu, który zawiera zarówno wyposażenie podstawowe - czyli takie, które będą musiały od 1 września 2022 roku mieć wszystkie szkoły podstawowe. Na liście znajduje się też wyposażenie dodatkowe, dobierane swobodnie przez placówki.

Z pieniędzy, jakie pozyskała gmina Borek, 60 tys. zł będzie przekazane na sprzęt dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zimnowodzie. Jak poinformowała dyrektor Barbara Krzekotowska, placówka w tej chwili jest na etapie zamawiania nowoczesnego wyposażenia.

- Zaprezentowano nam listę pomocy naukowych, z której mogliśmy sobie je wybrać i zakupić w ramach przyznanych środków. Były możliwości zakupu pomocy naukowych, wspierających naukę takich przedmiotów, jak informatyka. Głównie chodzi o robotykę, o kodowanie. My jednak uznaliśmy, że zainwestujemy w pomoce dydaktyczne, które ułatwią naukę takich typowych przedmiotów, jak fizyka, chemia, matematyka i geografia, gdyż chcemy doposażyć te pracownie - wyjaśniła Barbara Krzekotowska, dyrektor ZSP w Zimnowodzie.

Mogą się cieszyć również uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp., gdyż 156 900 zł przeznaczone zostanie na wyposażenie dla tej placówki. Dyrektor przygotowuje ciekawą pracownię.

- Chciałbym zrobić z jednej sali Laboratorium Przyszłości, dlatego biorę wyposażenie pomieszczenia, w tym meble. Poza tym kamerę cyfrową, laptop, drukarkę 3D, aparat fotograficzny, statyw z akcesoriami do niego, mikrofon, mikroport, gimbal, oświetlenie - mówił zadowolony Władysław Hałas, dyrektor ZSP w Borku Wlkp.

Dyrektor chce zadbać o to, by uczniowie boreckiej "podstawówki" mieli sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć.

Nowe meble i nowoczesny sprzęt, które znajdą się w szkołach, uatrakcyjnią zajęcia i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy