Reklama

Kto zasiądzie w zarządzie powiatu gostyńskiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Kto zasiądzie w zarządzie powiatu gostyńskiego? - Zdjęcie główne

Rada Powiatu Gostyńskiego. Piotr Kogut ze swoją klubową koleżanką Ireną Bigaj | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nikomu nie zaproponowałem miejsca w zarządzie – mówi zdecydowanie Robert Marcinkowski, gostyński starosta. Za to wśród samorządowców krążą pogłoski, jakoby do zarządu powiatu gostyńskiego miał wejść szef klubu PiS. 

Zarząd powiatu jest organem wykonawczym powiatu, a w jego skład wchodzą: starosta, wicestarosta oraz członkowie. Liczbę członków określa rada powiatu w statucie danego powiatu. W powiecie gostyńskim zarząd składa się z 5 członków, przewodniczy im starosta wybierany przez radę powiatu bezwzględną większością głosów, w głosowaniu tajnym. Wicestarostę oraz pozostałych członków zarządu wybiera rada powiatu na wniosek starosty, zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, również w głosowaniu tajnym. 

Damian Walczak przewodniczącym rady powiatu gostyńskigo i co dalej?

Kilka tygodni temu na portalu gostynska.pl informowaliśmy, jak – po nagłej śmierci Alfreda Siamy, przewodniczącego Rady Powiatu Gostyńskiego - rozwiązana została kwestia uzupełnienia wakatu – CZYTAJ TUTAJ.

Kto zastąpi śp. Alfreda Siamę w roli przewodniczącego rady? Zmarły reprezentował klub SKW-PSL, mający większość swoich przedstawicieli w radzie. Koalicja SKW-PSL zdecydowała (po spotkaniach Stowarzyszenia SKW oraz klubowej koalicji radnych SKW–PSL), że jako kandydata zaproponują Damiana Walczaka. Klub udzielił mu bardzo dobrej rekomendacji. Pozostałe kluby radnych powiatu gostyńskiego również mogą wystawić swojego kandydata do roli przewodniczącego. Kto ostatecznie będzie pełnił tę funkcję, zdecydują rajcy w głosowaniu na lutowej sesji.

Damian Walczak jest też członkiem zarządu powiatu gostyńskiego. Jeśli otrzyma poparcie od większości radnych i zostanie przewodniczącym, pozostanie do uzupełnienia skład zarządu powiatu gostyńskiego. Czy starosta zaproponował już komuś pracę w zarządzie?

Kto zostanie nowym członkiem zarządu powiatu gostyńskiego?

W kuluarach mówi się, że jednym z kandydatów do zarządu powiatu gostyńskiego jest Piotr Kogut, reprezentujący klub PiS w radzie powiatu. 
Czy złożono mu propozycję?

– Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – unika odpowiedzi Piotr Kogut..

Klub, który reprezentuje radny nie ma większości w radzie powiatu. Jak zamierza zdobyć poparcie pozostałych koleżanek i kolegów?

- Rozmawiamy na razie. Nie chciałbym jeszcze o tym mówić. Powstrzymam się od komentarza - dodaje rajca z PiS.

Kuluarowe spekulacje posunęły się za daleko?

Tymczasem starosta gostyński, Robert Marcinkowski utwierdza nas w przekonaniu, że kuluarowe spekulacje posunęły się za daleko.

- Nikomu nie zaproponowałem miejsca w zarządzie. Nie zapadły jeszcze wiążące decyzje. Rozmowy w klubie jeszcze trwają, o konkretnych propozycjach będziemy mogli mówić po tym, jak wypowie się klub SKW-PSL – informuje Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

Nadmienia, że jako włodarz powiatu rozmawiał ze wszystkimi przedstawicielami klubów, wchodzących w skład rady powiatu.

- Mówię to w sposób jednoznaczny – nikomu nie zaproponowałem miejsca w zarządzie – zaznacza jeszcze raz gostyński starosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy