Inwestycja w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB-KULT polegała na zamontowaniu na dachu budynku krobskiej biblioteki publicznej mikroinstalacji fotowoltaicznej.
W ramach zadania wykonano m.in. instalację elektryczną, zamontowano rozdzielnicę PV AC oraz 64 panele fotowoltaiczne o mocy 410 kWp.
Zadanie o wartości 85 287,99 złotych zrealizowała firma PHU Partner EU Marcin Kaczmarek z Głogowa.
Ja mówią władze gminy, nowa mikroinstalacja fotowoltaiczna stanowi ekologiczny sposób pozyskiwania energii elektrycznej, dzięki temu, że nie wytwarza szkodliwych substancji, nie wymaga wydobywania surowców kopalnianych, a energia pozyskana ze słońca jest naturalna, odnawialna i darmowa.
- Warto wspomnieć, że w obiekcie już wcześniej zastosowano nowoczesne systemy z zakresu energetyki odnawialnej takie, jak kolektory słoneczne czy pompa ciepła. Niniejsza inwestycja stanowi dopełnienie działań związanych z energooszczędnością - informuje Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.
Aktualnie 14 budynków z zasobu gminy Krobia, licząc także wspomniany budynek KROB_KULT jest zasilanych tzw. zieloną energią elektryczną:
- Szkoła Podstawowa im. Prof. J. Zwierzyckiego w Krobi
- Przedszkole Samorządowe "Pod Świerkami" w Krobi
- Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi
- Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Nieparcie
- Krobskie Centrum Usług Społecznych w Krobi
- Żłobek Gminny w Krobi
- Szkoła Podstawowa im. Stanisława Fenrycha w Pudliszkach
- Gościniec Biskupiański w Domachowie
- Szkoła Podstawowa im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi
- świetlica wiejska w Sułkowicach
- świetlica wiejska w Potarzycy
- świetlica wiejska w Gogolewie
- Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.