Reklama

Koronawirus w kolejnych szkołach w Gostyniu. Zakażeni nauczyciele, uczniowie uczą się w trybie zdalnym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Koronawirus w kolejnych szkołach w Gostyniu. Zakażeni nauczyciele, uczniowie uczą się w trybie zdalnym - Zdjęcie główne

Gostyń. Grupa uczniów z SP nr 2 w gostyniu uczy się zdalnie z powodu zakażenia koronawirusem | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirus spowodował, że w tym tygodniu, w kilku szkołach z gminy Gostyń uczniowie przeszli na zdalne nauczanie.

Reklama

Pierwszy przypadek w gostyńskim liceum

Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna zdecydowała, że przez kilka dni uczniowie jednej z klas trzecich będą uczyli się zdalnie. Na kwarantannę skierowano również dwóch nauczycieli, którzy mieli zajęcia w tej klasie. Reszta szkoły pracuje w normalnym trybie - nasz portal zainteresował się tematem i piszemy o tym TUTAJ.

ZSO w Gostyniu to na razie jedyna ze szkół ponadpodstawowych, jakie prowadzi samorząd powiatowy, gdzie cały zespół klasowy musiał przejść na nauczanie online. I jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w gostyńskim liceum, od początku roku szkolnego 2021/2022.

Zdalnie w innych placówkach, kiedy koronawirus panoszy się w Gostyniu 

Ale nie jest to jedyna szkoła, w której wychowankowie uczą się w trybie zdalnym. Na kwarantannę skierowano trzech uczniów z dwóch różnych klas Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Decyzja zapadła po tym, jak się okazało, że mieli kontakt z zakażonym nauczycielem. 

Jest też pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem (od początku roku szkolnego) w gostyńskich szkołach podstawowych. Parę dni temu Covid-19 wykryto też w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Na zdalne nauczanie skierowana została grupa 19 uczniów, czyli jeden zespół klasowy, w którym prowadzona jest nauka wczesnoszkolna. Uczniowie przez trzy dni - od 27 do 29 października - będą uczyli się zdalnie.

Nauczyciel zachorował na Covid-19

A to dlatego, że mieli kontakt z nauczycielem chorym na Covid-19.

- To nasz nauczyciel, który prowadzi tę klasę. Od 20 października przebywał na zwolnieniu chorobowym. Testy na obecność wirusa Sars-CoV-2 wykazały wynik pozytywny - taką informację otrzymaliśmy z sanepidu - wyjaśnia Waldemar Minta, dyrektor gostyńskiej „dwójki”. 

W powiecie gostyńskim dziś mieliśmy 13 osób zakażonych na 90 wykonanych testów na obecność koronawirusa. To największa liczba od początku miesiąca. Na kwarantannie przebywa 111mieszkańców.

Jeśli koronawirus będzie w Gostyniu, to zamkną szkoły na święta?

Dyrektorzy gostyńskich szkół nie dopuszczają myśli o sytuacji, żeby placówki zostały zamknięte, a uczniowie uczyli się w trybie zdalnym lub hybrydowym. Nie wyobrażają sobie, żeby w okresie Bożego Narodzenia zamknięte zostały szkoły, gdyż uczniowie będą mieli przerwę świąteczną, a później na zajęcia przez koronawirusa już nie wrócą.

- Nie chciałbym znowu tej zdalnej nauki. Rodzice też nie. Chociaż obecnie uczę tylko w jednej klasie. Mam aktualnie dużą grupę nieobecnych uczniów, rodzice wysłali usprawiedliwienia, zwolnienia chorobowe. Ale na kilkunastoosobowy zespół klasowy 10 uczniów nieobecnych to dużo - mówi dyrektor Waldemar Minta.

Przyznaje, że trudno jest zorganizować zastępstwo dla nauczyciela przebywającego w izolacji lub na kwarantannie.

- Nauczyciel online w godzinach pracy w szkole nie może pracować, gdyż prowadzi zajęcia w szkole. Wysyła więc materiały do uczniów. Przez 3 dni dzieci przeżyją z tego typu zadaniami, ale przez dłuższy czas kiepsko to widzę - dodaje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu.

Koronawirus w Gostyniu - statystyki. W październiku lawina ruszyła

Kiepsko wprowadzenie nauki zdalnej dla uczniów w całej szkole widzą też rodzice.

- Mogą tego nie przeżyć zarówno rodzice, jak i dzieci - powiedział dziś jeden z urzędników, od lat zajmujacy się oświatą.

Jednak koronawirusowe statystyki nie napawają optymizmem. W Wielkopolsce mieliśmy dziś 357 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia Sars-Cov-2 w ciągu doby. Zmarło 5 osób, w tym wyłącznie z powodu Covid-19 - 2. W naszym województwie na kwarantannie przebywa 14 408 mieszkańców. Liczba wykonanych testów wynosi 3349, w tym z wynikiem pozytywnym mamy 383.

13 nowych przypadków wystąpienia koronawirusa na 90 wykonanych testów - to dane liczbowe z powiatu gostyńskiego z 28 października. To największa liczba zakażonych wirusem Sars-CoV-2 od początku miesiąca. Na kwarantannie przebywa 111 mieszkańców. Na szczęście nie było przypadków śmiertelnych.

W związku z wykrytymi przypadkami zachorowania na Covid-19 w szkołach, przeanalizowaliśmy jak w powiecie gostyńskim wyglądała sytuacja koronawirusowa od początku września. 

Koronawirus powiat gostyński - dane z września i października w sumie

Liczba zakażonych: 52

Liczba przypadków śmiertelnych: 2

choroby współistniejące wraz z COVID-19: 1

wyłącznie z powodu COVID: 1

Liczba ozdrowieńców - 17

Liczba wykonanych testów: 2711

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 61

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy