Reklama

Konsultacje w sprawie rewitalizacji linii kolejowej prowadzącej z Gostynia do Leszna. Mieszkańcy mają głos!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Mrozek/Sara Andrzejewska

Konsultacje w sprawie rewitalizacji linii kolejowej prowadzącej z Gostynia do Leszna. Mieszkańcy mają głos! - Zdjęcie główne

Gostyń. Linia kolejowa Gostyń - Kąkolewo ma szansę na rewitalizację. 4 października konsultacje społeczne | foto Karolina Mrozek/Sara Andrzejewska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto z mieszkańców gminy Gostyń jest zainteresowany rewitalizacją linii kolejowej na odcinku Gostyń - Kąkolewo? Dla nich organizowane jest to spotkanie.

Spotkanie informacyjne online związane z realizacją Wstępnego Studium Prognostyczno-Planistycznego dla Projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo” odbędzie się 4 października. Do wyrażenia opinii zaproszeni są mieszkańcy gmin Gostyń, Osieczna, Krzemieniewo oraz miasta Leszno. 

W ramach prac nad Studium Planistyczno-Prognostycznym w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku dla projektu pn. „Rewitalizacji linii kolejowej nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo”, realizowanego przez Spółkę BBF Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, planowane jest spotkanie informacyjne z mieszkańcami gmin powiatów gostyńskiego i leszczyńskiego (gminy Gostyń, Osieczna, Krzemieniewo, miasto Leszno).

Konsultacje w formie online odbędą się w poniedziałek 4 października 2021 r. o godzinie 16.30.
Aby wziąć w nich udział, wystarczy przesłać informację o chęci uczestnictwa na adres mailowy [email protected] do 1 października 2021 r. (piątek).

Link do telekonferencji zostanie przesłany osobom w dniu 1 października (piątek) wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu. 

Celem spotkania informacyjnego jest zebranie opinii, uwag oraz sugestii od mieszkańców dotyczących proponowanego trasowania połączenia kolejowego nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo.

Przypomnijmy, samorząd Województwa Wielkopolskiego do programu Kolej Plus zgłosił pięć projektów. Wszystkie projekty otrzymały akceptację spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która jest organizatorem naborów oraz zostały zakwalifikowane do II etapu programu. Do 24.11.2021 r. samorząd Województwa Wielkopolskiego zobowiązany jest do opracowania i przekazania spółce kolejowej dokumentów aplikacyjnych, w tym między innymi WSPP wykonanego odrębnie dla każdego ze zgłoszonych projektów liniowych.

– Zlecone studia są finansowane wspólnie przez Urząd Marszałkowski i zainteresowane gminy oraz powiaty. Połowę dajemy my, a na drugą połowę zrzucają się lokalne samorządy – tłumaczy Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Wilekopolski.

Dla rewitalizacji linii na odcinku Gostyń – Kąkolewo i budowy linii Turek – Konin opracowanie WSPP wyniosło 1,5 mln zł.

– To wszystko potwierdza, że Samorząd Województwa zawsze stawiał na transport zbiorowy. Jesteśmy w tym konsekwentni – podkreślał latem wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Rewitalizacja linii na odcinku Gostyń-Kąkolewo oraz budowa nowej linii kolejowej Konin-Turek staną się bardziej realne po opracowaniu zleconych przez samorząd województwa wstępnych studiów planistyczno – prognostycznych (WSPP).

W sierpniu wicemarszałek Wojciech Jankowiak i Maciej Adamczak, prezes zarządu spółki BBF Sp. z o.o. podpisali umowy na opracowanie dokumentacji pod nazwą: „Wstępne Studium Planistyczno – Prognostyczne dla projektów w ramach programu Kolej Plus” dla pozostałych dwóch ważnych kolejowych projektów: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo” oraz „Budowa nowej linii kolejowej Turek – Konin”.

Rewitalizacja linii kolejowej Gostyń-Kąkolewo to przedsięwzięcie, które również może pochłonąć setki milionów złotych. Łącznie koszt opracowania wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych dla dwóch linii kolejowych oszacowano na 1,5 mln zł. Koszt ten poniosą samorządy lokalne wraz z wojewódzkim - PISALIŚMY O TYM TUTAJ

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy