Reklama

Koniec przebudowy skrzyżowania w Czachorowie już niedługo. Uwaga na zmianę organizacji ruchu na strefie przemysłowej!

Opublikowano: wt, 17 sie 2021 17:10
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Koniec przebudowy skrzyżowania w Czachorowie już niedługo. Uwaga na zmianę organizacji ruchu na strefie przemysłowej! - Zdjęcie główne

Gostyń. Trwa przebudowa skrzyżowania na strefie przemysłowej w Czachorowie | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 140 tys. zł kosztuje przebudowa skrzyżowania dróg gminnych na strefie gospodarczej Poraj - Czachorowo, w okolicach Gostynia. Dzięki temu usprawni się ruch samochodów, głównie ciężarowych w obrębie strefy gospodarczej.

Reklama

Dobiegają końca prace przy przebudowie skrzyżowania w strefie przemysłowej w Czachorowie. Dzięki przebudowie usprawni się ruch samochodów w obrębie strefy gospodarczej Poraj - Czachorowo. Po wykonaniu zadania na strefie gospodarczej nastąpi zmiana organizacji ruchu

 

Portal gostynska.pl informował już o planach inwestycyjnych gminy Gostyń w Czachorowie TUTAJ. Przypomnijmy, że inwestycję na zlecenie samorządu wykonuje Firma Brukarska WIT- BUD, wybrana w zapytaniu ofertowym. 

W ramach zadnia przebudowywane jest skrzyżowanie szosy publicznej z drogą, prowadzącą do tej części strefy przemysłowej w Czachorowie, na której położone są Convert, Netbox oraz inne duże zakłady przemysłowe. Po zakończeniu inwestycji wjazd i wyjazd do strefy będą niezależne. Obecne skrzyżowanie posłuży jako wjazd na strefę gospodarczą. Budowane jest dodatkowe połączenie obu dróg, które stanie się drogą wyjazdową. W kierunku Gostynia już wyznaczono nowy pas włączenia o szerokości 3 m i długości 45 m. Nawierzchnia będzie wykonana z trylinki.

Prace powinny zakończyć się niebawem.

- Wykonawca ma termin do końca sierpnia, ale zakładamy, że jeśli tylko ułoży trylinkę, wprowadzi oznakowanie pionowe, zgłosi zakończenie robót, a my je odbierzemy, to nastąpi otwarcie. Zakładamy, że to wszystko nastąpi przed 31 sierpnia - wyjaśnia Przemysław Przybył, zastępca naczelnika wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie. 

Jeszcze w tym tygodniu pracownicy mają dokończyć położenie nawierzchni z trylinki, ma też się pojawić oznakowanie pionowe na skrzyżowaniu. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu przebudowa skrzyżowania będzie zakończona, a po odbiorze inwestycji zostanie ono udostępnione dla pojazdów. Wykonanie zadania kosztuje 148 068 zł, a środki pochodzą z budżetu gminy Gostyń. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy