Reklama

Kompleksowa termomodernizacja budynków. Powiat gostyński ma dostać 4,5 mln

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Kompleksowa termomodernizacja budynków. Powiat gostyński ma dostać 4,5 mln - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd powiatu gostyńskiego ma otrzymać z Programu Inwestycji Strategicznych "polski Ład" 4,5 mln na kompleksową realizację tej inwestycji.

- W jednym projekcie znalazło się kilka inwestycji. Jestem przekonany, że kompleksowość zaproponowanych przez nas rozwiązań była jego atutem - w ten sposób Robert Marcinkowski, starosta powiatu gostyńskiego komentuje wiadomość o pozyskaniu środków z programu rządowego pragramu Polski Ład. 

W ramach Programu Inwestycji Strategicznych powiat gostyński ma otrzymać środki w wysokości powyżej 4 milionów zł. Ile dostaną Piaski? - ZOBACZ TUTAJ

- W jednym projekcie znalazło się kilka inwestycji. Jestem przekonany, że kompleksowość zaproponowanych przez nas rozwiązań była jego atutem - powiedział Robert Marcinkowski, starosta powiatu gostyńskiego.

Dzięki temu zostanie zmodernizowanych kilka bardzo istotnych obiektów użyteczności publicznej. Chodzi głównie o termomodernizację tych budynków. W siedzibie m.in. Powiatowego Urzędu Pracy (ul. Poznańska 200) zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, zmodernizowana będzie kotłownia, a sam budynek zostanie ocieplony. 

Podobny zakres inwestycji obejmie obiekt przy ul. Wrocławskiej 8 (byłej przychodni zdrowia), który aktualnie jest siedzibą m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Ponadto w głównej siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyniu (ul. Wrocławska 256) zmodernizowana zostanie kotłownia. Projekt, na który samorząd powiatowy otrzyma dofinansowanie z funduszu Polski Ład obejmuje także ocieplenie i modernizację kotłowni pałacu w Bruczkowie oraz wymianę okien w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. 

Wartość całego zadania oszacowano na 5 mln złotych. Powiat gostyński ma otrzymać z Programu Inwestycji Strategicznych 4,5 mln na kompleksową realizację tej inwestycji.

- Poprzez te inwestycje generujemy oszczędności. Termomodernizacja i instalacje fotowoltaiczne będą nam się opłacać i spowodują, że z jednej strony obniżymy zużycie energii, a z drugiej zadbamy o estetykę ważnych obiektów - zauważa starosta R. Marcinkowski.

 

Zadania, na które samorząd powiatowy nie uzyskał dofinansowania w I naborze:

  • kompleksowe połączenie południowej osi komunikacyjnej powiatu gostyńskiego (Poniec- Krobia- Pępowo) z drogą szybkiego ruchu S5 - kwota wnioskowanych środków 43.320.000 zł;
  • kompleksowe połączenie obwodnicy Gostynia na drodze wojewódzkiej 434 z systemem dróg lokalnych i drogą krajową nr 12. Projekt obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni, budowę ścieżek rowerowych i chodników - kwota wnioskowanych środków 15.485.000 zł 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy