Reklama

Kolejne rozdanie dla klubów i organizacji sportowych w gminie Gostyń. Radni będą się przyglądać, jak zostaną wykorzystane?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Kolejne rozdanie dla klubów i organizacji sportowych w gminie Gostyń. Radni będą się przyglądać, jak zostaną wykorzystane? - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Milion złotych przekazano na dofinansowanie klubów sportowych, działających na terenie gm. Gostyń. Tak kwota jest zarezerwowana w budżecie na 2023 r. Ten jest już uchwalony, więc gostyńscy radni zamierzają przyjrzeć się działalności organizacji sportowych, które otrzymują dofinansowanie z gminnej kasy i zobaczyć, "czy faktycznie to się odbywa tak, jak jest zgłoszone we wniosku".

Wiemy już, które kluby i organizacje sportowe otrzymają dotacje na realizację projektów w gminie Gostyń w 2023 roku. Dotacja może być przeznaczona, m.in. na realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego oraz na wynagrodzenia kadry szkoleniowej. 

Z gminnego budżetu dofinansowanie na realizację zadań w zakresie sportu w 2023 roku otrzyma 15 organizacji. Łącznie na dotację przeznaczono 1 mln zł. Największym beneficjentem jest MKS Kania Gostyń. Spółka otrzyma 340 tys. zł.

Dotacje dla klubów i stowarzyszeń pozwalają wspierać rozwój sportu na terenie gminy Gostyń, zwiększając możliwości osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego przez gostyńskie kluby oraz umożliwiają dostęp do różnorodnych form aktywności sportowej mieszkańcom gminy Gostyń.

Na ostatnim grudniowym posiedzeniu Rady Miejskiej w Gostyniu kwestią dofinansowania zainteresował się radny Mateusz Matysiak, przewodniczący komisji budżetowej rady miejskiej. W punkcie "Wolne głosy i wnioski" - w związku z uchwalonym budżetem na 2023 r. – poprosił o wykaz klubów sportowych, które otrzymają w 2023 r. dofinansowanie.

- W jakich kwotach, z uwzględnieniem ilości zawodników i ilości osób, które prowadzą tam zajęcia, a także planów zajęć tych grup – wraz z czasem i miejscem odbywania się w tym 2023 roku. Każdy klub pewnie ma takie informacje. Chcielibyśmy  zobaczyć, czy faktycznie to się odbywa tak, jak jest zgłoszone we wniosku i tak jak my przeznaczamy na te kluby pieniądze – przyznał radny Mateusz Matysiak na grudniowej sesji.

Lista podmiotów, którym zostaną przyznane dotacje:

• Uczniowski Klub Sportowy „Kaniasiatka” w Gostyniu - dotacja w wysokości 75.244 zł;
• Klub Sportowy „Start” w Gostyniu - dotacja w wysokości 162.720 zł;
• Kolarski Klub Sportowy „Gostyń” w Gostyniu - dotacja w wysokości 57.100 zł;
• Uczniowski Kolarski Klub Sportowy „Gostyń” w Gostyniu - dotacja w wysokości 15.190 zł;
• MKS Kania Gostyń Sp. z o.o. - dotacja w wysokości 340.000 zł;
• Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Gostyniu - dotacja w wysokości 17.910 zł;
• Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gostyniu - dotacja w wysokości 36.686 zł;
• Dalekowschodnie Sztuki i Sporty Walki „Kyosa” w Gostyniu - dotacja w wysokości 35.960 zł;
• Klub Sportowy Sporty Walki Gostyń z siedzibą w Gostyniu - dotacja w wysokości 51.110 zł;
• Gostyńskie Stowarzyszenie Klub Sportów i Sztuk Walki „Wilk” w Gostyniu - dotacja w wysokości 33.750 zł;
• Klub Sportowy „Tiger Wielkopolska” w Gostyniu - dotacja w wysokości 50.680 zł;
• Gostyński Futsal w Gostyniu - dotacja w wysokości 39.800 zł;
• Akademia Sportu „Młode Orły” w Gostyniu - dotacja w wysokości 23.850 zł;
• Fundacji Piotra Reissa z Poznania - dotacja w wysokości 40.000 zł;
• Hokejowy Klub Sportowy Tygrysy Gostyń w Gostyniu - dotacja w wysokości 20.000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy