Reklama

Kolędowanie dla Zuzy z Pogorzeli [FILM + ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mijający weekend upłynął nam pod znakiem Orszaku Trzech Króli czy wspólnym kolędowaniu w domach i świątyniach. W pogorzelskim kościele zorganizowano natomiast "Kolędowanie dla Zuzi", wzruszające spotkanie ludzi dobrej woli, przy okazji którego zbierano pieniądze na pomoc finansową na leczenie i rehabilitację Zuzanny Kryś.

Reklama

O 16-letniej Zuzannie Kryś z Pogorzeli pisaliśmy już na początku grudnia 2021 r. Pogodna nastolatka przez całe życie walczyła ze skoliozą, ale od zeszłego lata ma nowego wroga - złośliwy nowotwór o groźnej nazwie kostakomięsak kości strzałkowej. Pomimo intensywnej chemii i profesjonalnej pomocy lekarzy, już 14 grudnia trzeba było amputować lewą nogę dziewczyny na wysokości podudzia. To był szok nie tylko Zuzy i jej najbliższych, ale i przyjaciół czy znajomych, którzy od początku diagnozy szukali sposobów, by pomóc nastolatce.

O akcjach pomocowych czy okazujących solidarność z chorą dziewczyną pisaliśmy już TU czy TUTAJ. W międzyczasie założono również skarbonkę dla Zuzy na siepomaga.pl, by ułatwić wszystkim chętnym opłacenie licytacji z facebookowej grupy "Licytacje dla Walecznej Zuzy Kryś".

Jak informuje nas mama walecznej nastolatki, wróciły z Warszawy do domu po Świętach Bożego Narodzenia.

- Trochę Zuzia męczyła się z bólami ogólnymi nogi, jak i fantomowymi - mówi Sylwia Kryś. - Udało nam się je w miarę wyciszyć tabletkami, które musi systematycznie przyjmować. Przez okres pobytu w domu też ma rehabilitację, która jej bardzo pomaga. Rehabilitantka mówi, że jest bardzo silna i zawzięta i wie, co ma robić.

Sama Zuzanna, na pytanie, jak się czuje odpowiada zawsze, że „dobrze, nawet bardzo”. To nie tylko optymizm, ale i niesamowita siła charakteru młodej dziewczyny.

Wczoraj, 8 stycznia przy okazji obchodów Święta Trzech Króli zorganizowano akcję pomocy dzielnej Zuzi. Akcja pt. „Kolędowanie dla Zuzi” zainicjowana przez Ewę Fiłyk, dyrektorkę Przedszkola Samorządowego „Raj Psotników” w Pogorzeli zgromadziła w miejscowej świątyni ludzi dobrej woli i wielkiego serca, którzy uczestniczyli nie tylko w pięknie zaaranżowanym kolędowaniu, ale i wykupili wszystkie świece [sponsorowane przez Bolsius] - wrzucając do skarbony różne kwoty. Łącznie uzbierano tego dnia 3.251 zł.

- Pomysłodawcą spotkania i charyzmatycznym pianistą jest Maciej Szymczak, syn naszej nauczycielki - wyjaśnia E. Fiłyk. - To wspaniała postawa młodego człowieka, który bezinteresownie chce pomóc innej osobie i ulżyć jej w cierpieniu.

Na gitarze akompaniował mu Krzysztof Mandrysz, nauczyciel z lokalnej podstawówki. Na wokalu: Agnieszka Klamecka [pracownica przedszkola - przyp. red.] z córkami Patrycją i Dominiką oraz Maria Wawrzyniak - autorka modlitwy [również nauczycielka - przyp. red.]. Chórki śpiewały wspaniałe dzieci z grup przedszkolnych „Smerfy” i „Krasnale” z nauczycielkami. Czworo tancerzy z Grupy Mimika Dance [Wojtek, Tosia, Patrycja, Zuzia] zaprezentowało zjawiskowe układy taneczne.

- Przez śpiew modlimy się o zdrowie dla Zuzanny Kryś, naszej parafianki - podkreślił ks. kan. Dariusz Bandosz, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Pogorzeli.

Wspólne kolędowanie przeplatało się z modlitwą, uśmiechy ze łzami wzruszenia. Niestety, Zuzanna przebywa teraz w szpitalu w Poznaniu i nie mogła wziąć udziału w spotkaniu. Widziała jednak transmisję na żywo i dostanie nagrania z tej pełnej pozytywnej energii imprezy.

- Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji, jak i obecność tego popołudnia w naszym kościele, szczególnie księdzu proboszczowi za udostępnienie nam świątyni- podkreśla Ewa Fiłyk, dyrektorka pogorzelskiego przedszkola. - Duma mnie rozpiera, praca z takimi ludźmi to satysfakcja i spełnienie.

O dalszych losach Zuzanny, jej leczeniu i organizowanych akcjach będziemy informować.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy