Reklama

Jesteśmy szczęściarzami - cieszy się burmistrz! A mieszkańcy gostyńskiego osiedla niecierpliwie czekają na pierwsze maszyny

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Jesteśmy szczęściarzami - cieszy się burmistrz! A mieszkańcy gostyńskiego osiedla niecierpliwie czekają na pierwsze maszyny - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znikną dziury, koleiny, resztki masy bitumicznej i gruz, co dotychczas zastępowałonawierzchnię jezdni. Mamy to! - mogą krzyczeć mieszkańcy ul. P. Laurentowskiego w Gostyniu. Dwie oferty w przetargu i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - pod koniec sierpnia rozpoczną się pierwsze prace związane z budową kolejnej drogi na Pożegowie.

Otwarcie ofert w przetargu 

14 lipca otwarto oferty związane z przetargiem, jaki gmina Gostyń ogłosiła na realizację inwestycji związanej z przebudową drogi w pasie ul. P. Laurentowskiego w Gostyniu. Wpłynęły 2 oferty. Gotowi do podjęcia „wyzwania” są lokalni przedsiębiorcy. Firma Brukarska WIT-BUD z Gostynia zaproponowała wykonanie inwestycji za 1.270.213 zł. Druga oferta jest tańsza, pochodzi z gostyńskiej firmy AS Piotr Frąckowiak, która zadanie chce zrealizować za 988.235 zł.

- Jeśli po sprawdzeniu złożonych dokumentów wszystko okaże się prawidłowe, to najniższa oferta  od firmy zainteresowanej pozwala nam na realizację tego drogowego zadania bez zwiększania środków, a prace będą mogły ruszyć na ul. Laurentowskiego wczesną jesienią - pochwalił się Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia na sesji 14 lipca. 

Podkreślał, że jest to bardzo dobra informacje, gdyż najlepsza oferta to wykonanie zadania za niecałe milion złotych.

- Tak więc mieścimy się tutaj w wartościach kosztorysowych i w dzisiejszych trudnych czasach na rynku budowlanym również, można powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami - dodał gostyński włodarz.

To nie jest rażąco niska cena za budowę osiedlowej drogi w Gostyniu

Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu również jest zadowolony z przebiegu przetargu.  Jak zapewnia, oferty, jakie złożyły przedsiębiorstwa budowlane, oprócz tego, że mieszczą się w planach kosztorysowych, przygotowanych przez projektanta, nie mają też znamion rażąco niskiej ceny. Naczelnik podkreśla, że gmina Gostyń współpracowała już z firmami, które wzięły udział w przetargu.

- To znane nam lokalne przedsiębiorstwa, jesteśmy zadowoleni z wcześniejszej współpracy. Oferenci dali się poznać, jako rzetelni, uczciwi wykonawcy, dobrzy fachowcy. Nie mogliśmy narzekać - mówi urzędnik.

Aktualnie trwają działania związane z weryfikacją dokumentów najtanszego oferenta. Jeśli zakończą się pomyślnie, gmina dysponuje  wystarczającą kwotą, by można podpisać umowę z wykonawcą.

Jednak ze względu na to, że oferta mieści się w tej górnej granicy pieniędzy, które przeznaczymy na zadanie, brakuje nam jeszcze na podpisanie umów z inspektorami nadzoru budowlanego, czego wymaga decyzja pozwolenia na budowę. Tutaj wystąpimy do radnych o dołożenie niewielkiej kwoty do inwestycji - wyjaśnia Mariusz Konieczny.

Kiedy rozpoczęcie budowy na Pożegowie w Gostyniu?

15 lipca przedsiębiorstwo AS zostało wezwane do uzupełnień w dokumentacji. Ma na to 5 dni. Urzędnicy przewidują, że po załatwieniu formalności podpisanie umowy może nastąpić na początku sierpnia, a koniec sierpnia to czas, kiedy rozpoczną się prace budowlane przy realizacji inwestycji związanej z przebudową ul. Laurentowskiego w Gostyniu.

Przedsiębiorstwo AS, które złożyło najniższaą ofertę, jest wykonawcą przebudowy ul. Droga do Klasztoru w Gostyniu. Termin finalizacji zadania to koniec września. 

- Obserwując postęp prac, jakie zostały już wykonane, śmiało można mówić o szybszym sfinalizowaniu zadania. To pozwoli na wcześniejsze rozpoczęcie działań na ul. P. Laurentowskiego - tłumaczy Mariusz Konieczny.

Co w ramach inwestycji zostanie wykonane na ul. Laurentowskiego, gdzie ukształtowanie terenu jest specyficzne i niełatwe do prowadzenia prac budowlanych PISALIŚMY TUTAJ.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy